Petrol arama ruhsatı süresinin uzatılması

  • Yazı boyutu
Petrol arama ruhsatı süresinin uzatılması

Petrol arama ruhsatı süresinin uzatılması

Merty Enerji Petrol Arama, Eğitim ve Servis Hizmetleri A.Ş. ve Marsa Turkey B.V. Şirketinin müştereken sahip bulundukları petrol arama ruhsatının süresi 3 yıl uzatıldı.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımladığı ilana göre, Merty Enerji Petrol Arama, Eğitim ve Servis Hizmetleri A.Ş. (yüzde 10) ve Marsa Turkey B.V. Şirketi (yüzde 90) hisselerle müştereken sahip bulundukları, petrol arama ruhsatının daha önce uzatılmış süresinin sona ereceği 8 Kasım 2012 tarihinden itibaren üç yıl süre ile uzatılması için 15 Kasım 2012 tarihinde ayrı ayrı müracaatta bulundu.
     Şirketlerin süre uzatılması isteğine ait evrakları incelenerek Petrol Kanunu ve Tüzüğü hükümlerine şekli ve esas şartlar bakımından uygunluğu tespit edildikten sonra, arayıcıların arama çalışmalarını tamamlamasına imkan vermek maksadıyla, 17 numaralı İzmir Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip bulundukları petrol arama ruhsat sahasında doğalgaz keşfinde bulunulması nedeniyle 8 Kasım 2015 tarihine kadar 3 yıl süre ile uzatılmasına karar verildi.
     Valeura Energy (Netherlans) B.V. Şirketi'nin sahip bulunduğu arama ruhsat sahası ve Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Tic. A.Ş'nin sahip bulunduğu arama ruhsat sahası Petrol Tüzüğü'nün ilgili maddesi gereğince Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nce mevcut 1/25.000 ölçekli haritaya intikal ettirilerek 16 Kasım 2012 tarihinde tadil edildi.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir