Petrol arama ruhsat süreleri -TPIC'in Hatay'da bulunan petrol arama ruhsatının süresi 2 yıl…

  • Yazı boyutu
Petrol arama ruhsat süreleri
  -TPIC'in Hatay'da bulunan petrol arama 
  ruhsatının süresi 2 yıl…

Petrol arama ruhsat süreleri -TPIC'in Hatay'da bulunan petrol arama ruhsatının süresi 2 yıl uzatıldı

Turkish Petroleum International Company Limited Şirketi'nin (TPIC) 13 numaralı Hatay Petrol Bölgesi'nde bulunan petrol arama ruhsatının süresi 2 yıl uzatıldı.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, TPIC 13 numaralı Hatay Petrol Bölgesi'ndeki petrol arama ruhsatının kanuni süresinin sona ereceği 4 Ocak 2013 tarihinden itibaren yüzde 50 oranında artırılması için 1 Kasım 2012 tarihinde müracaatta bulundu.
     TPIC'in süre uzatılması isteğine, arayıcının arama çalışmalarına imkan vermek maksadıyla, söz konusu petrol arama ruhsatının süresinin, 4 Ocak 2013 tarihinden 4 Ocak 2015 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.
     Çalık Petrol Arama Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş. ile Anatolia Energy (Turkey) Inc. şirketleri de X numaralı Siirt Petrol Bölgesi'nde müşterek sahip bulundukları 2 adet petrol arama ruhsatının kanuni sürelerinin sona ereceği 4 Ocak 2013 tarihinden itibaren 4 Ocak 2015 tarihine kadar 2'şer yıl süre ile uzatılması için 20 Kasım 2012 tarihli dilekçeleriyle müracaat etti.
     Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ise 11 numaralı Diyarbakır Petrol Bölgesi'nde sahip bulunduğu petrol işletme ruhsat sahasının taalluk ettiği 118 hektarlık sahaya 300 hektarlık parçanın ilavesi için 15 Kasım 2012 tarihli dilekçesiyle müracaat etti.
    
    
    

Bu haberi 251 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir