PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Özcan: -"Yılın 9 aylık dönemde yüzde 30'luk büyüme yakaladık.…

  • Yazı boyutu
PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Özcan:
     -"Yılın 9 aylık dönemde yüzde 30'luk büyüme yakaladık.…

PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Özcan: -"Yılın 9 aylık dönemde yüzde 30'luk büyüme yakaladık. Üretimdeki kaliteyi daha üst seviyelere taşımak amacıyla dünyanın en son teknolojilerine sahip makineleri aldık"

PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, bu yılın 9 aylık dönemde yüzde 30'luk büyüme yakaladıklarını belirterek, üretimdeki kaliteyi daha üst seviyelere taşımak amacıyla dünyanın en son teknolojilerine sahip makinelerini aldıklarını kaydetti.
     Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, sektörde yüzde 100 yerli üretim yapan tek firma olduklarına dikkat çekerek, Petlas'ın her türlü kara taşıt lastiği ile askeri uçak lastiği üretimini gerçekleştirdiğine ve tüm ürün gruplarını da ihraç edebildiğine işaret etti.
     Almanya, İngiltere, İsveç, İtalya, Rusya, Avustralya, Mısır, Suudi Arabistan, ABD ve Meksika başta olmak üzere 98 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini ifade eden Özcan, şunları kaydetti:
     "Yılın 9 aylık dönemde yüzde 30'luk büyüme yakaladık. Üretimdeki kaliteyi daha üst seviyelere taşımak amacıyla dünyanın en son teknolojilerine sahip makineleri aldık. 2013'te 500 sanayi kuruluşu içinde ilk 100'de olmayı hedefleyerek, sektöre 7 yılda 200 milyon dolarlık yatırım yaptık."
     Temmuz ayı itibarıyla Güney Kore Hava Kuvvetleri bünyesindeki F16 uçaklarının 2 yıl boyunca lastik ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bildiren Özcan, 2010'da yaklaşık 335 milyon lira olan cirolarını 2011'de yaklaşık 545 milyon liraya yükselttiklerimi belirtti.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir