Petkim'de görev değişikliği -Hayati Öztürk'ün yönetim kurulu üyesi olmasıyla boşalan genel…

  • Yazı boyutu
Petkim'de görev değişikliği
  -Hayati Öztürk'ün yönetim kurulu üyesi olmasıyla
  boşalan genel…

Petkim'de görev değişikliği -Hayati Öztürk'ün yönetim kurulu üyesi olmasıyla boşalan genel müdürlüğe Sadettin Korkut getirildi

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Grubu iştiraki Petkim'de Hayati Öztürk'ün yönetim kurulu üyesi olmasıyla boşalan genel müdürlüğe Sadettin Korkut getirildi.
     Petkim'den yapılan açıklamada, tesislerde düzenlenen görev devir teslim törenine SOCAR Uluslararası Yatırımlar Sorumlusu ve Petkim Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev'in de katıldığı belirtildi.
     Açıklamada, Aliyev'in SOCAR'ın Türkiye'deki büyümesinin temeli ve başlangıç noktasının Petkim olduğunu belirterek, Genel Müdür Sadettin Korkut'a yeni görevinde başarılar dilediği, iki yıldır Petkim Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hayati Öztürk'e ise teşekkür ettiği ifade edildi.
     Açıklamada, Aliyev'in şu ifadelerine yer verildi:
     "STAR Rafinerisi, STEP Enerji Santrali, Petkim Konteyner Limanı ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesi ile birlikte 2017 yılına kadar Türkiye'ye 17 milyar dolar yatırım yapacağız. Bu yatırımları yaparken geleceğimize duyduğumuz güven ve inanç, sizlere ve tecrübelerinize dayanmaktadır."
     SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz da Petkim'in Türkiye ve Azerbaycan stratejik ortaklığının atar damarı olduğunu, SOCAR Türkiye'nin Petkim Yarımadası'nda sürdürdüğü yatırım projelerinin tutarının 8 milyar doları bulduğunu bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir