Pazarda, kahvehanede, AVM'de işçi aranacak -Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, ilin, mermer…

  • Yazı boyutu
Pazarda, kahvehanede, AVM'de işçi aranacak
  -Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, ilin, mermer…

Pazarda, kahvehanede, AVM'de işçi aranacak -Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, ilin, mermer ve tekstil alanındaki işçi açığını kapatmak için "pazar, kahvehane ve AVM" gibi alanlarda iş arayanları bulup istihdam edecek

Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, ilin, mermer ve tekstil alanındaki işçi açığını kapatmak için pazar, kahvehane ve alışveriş merkezleri (AVM) gibi alanlarda iş arayanları bulup istihdam edecek.
     Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feridun Giresun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilde, mermer ve tekstil alanındaki işçi açığının kapatılması için düzenledikleri kurslara devam edeceklerini kaydetti.
     İlde, iş arayan ve işverenlerin aynı platformda bir araya getirilmesi gerektiğini ifade eden Giresun, şöyle konuştu:
     "Kurum bünyesinde göreve başlayan 40 iş ve meslek danışmanınca ilimiz genelindeki tüm işverenlere ve iş arayanlara danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Bilindiği üzere, Türkiye'de istihdam ile ilgili en önemli sorunların arasında, istihdam ile mesleki eğitim ilişkisinin yeterince güçlü olmaması yer almaktadır. Bu nedenle iş ve meslek danışmanlarımız işsizlere birebir hizmet vermekte, mesleği olan ya da olmayan tüm iş arayanlara mesleğe yönlendirme ve iş bulma hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda halkımızın yoğun olarak bulunduğu AVM, kahvehane, pazar gibi alanlarda iş arayanları bulup istihdam edeceğiz."
     Giresun, amaçlarının, daha fazla işsize ulaşmak, mesleki yönlendirme yapmak, meslek değiştirmek isteyenlere danışmanlık yapmak ve İŞKUR'a gelmeyen işverenlere hizmet ulaştırıp taleplerini almak olduğunu sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 232 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir