Patronlar gözünü kentsel dönüşüme çevirdi -TÜGİAD Ankara Başkanı Aydın: -"Piyasadaki durgunluğun…

  • Yazı boyutu
Patronlar gözünü kentsel dönüşüme çevirdi
  -TÜGİAD Ankara Başkanı Aydın:
  -"Piyasadaki durgunluğun…

Patronlar gözünü kentsel dönüşüme çevirdi -TÜGİAD Ankara Başkanı Aydın: -"Piyasadaki durgunluğun ilacı kentsel dönüşümde. Kentsel dönüşümde doğru hamleler için Avrupa'daki mode kentleri örnek almalıyız"

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, piyasadaki durgunluğun ilacının kentsel dönüşümde olduğunu belirterek, "Kentsel dönüşümde doğru hamleler için Avrupa'daki mode kentleri örnek almalıyız" dedi.
     Aydın, yazılı açıklamasında, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala çarşı pazardaki kalabalığın tatmin edici olmadığını, konuttan otomotiv sektörüne kadar hemen her alanda büyük durgunluk yaşandığını kaydetti.
     Sanayici ve işadamının en fazla iş yapacağı eylül ve ekim aylarının hayal kırıklığı ile geçtiğini ifade eden Aydın, bu tür dönemlerde yapılan yatırımların durmaması gerektiğini belirtti. 50'yi aşkın sanayi kolu 350'ye yakın alt sektörü besleyen inşaat sektörünün böyle dönemlerde öneminin daha da arttığını ifade eden Aydın, bu kapsamda kentsel dönüşüm projelerinin çok büyük bir şans olduğunu kaydetti.
     Kentsel dönüşüm projelerinin, Türkiye'yi mode görünüme kavuşturacağı gibi ekonominin de çarklarını döndüreceğini belirten Aydın, şunları kaydetti:
     "Kentsel dönüşümde doğru hamleler için Avrupa'daki mode kentleri örnek almalıyız. Ankara'da güzel projeler yapılıyor. Türkiye genelinde 4 milyon 725 bin konutun yapıldığı 2003-2011 yılları arasında 13,6 milyon nüfuslu İstanbul'da inşa edilen yeni konut sayısı 295 binde kalırken, 4,5 milyon nüfuslu Ankara'da 436 bin konut inşa edildi. Ancak İstanbul büyük projelerde çok büyük yol kat ediyor. Yarıştan kopmamamız lazım. Ankaralı sektör temsilcileri olarak dünyanın en güzel kentlerinden esinleneceğimiz projelerle kenti daha da güzelleştirebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir