Patentler, hayırseverleri bekliyor

  • Yazı boyutu
Patentler, hayırseverleri bekliyor

Patentler, hayırseverleri bekliyor

Bursa'da okul yaptırmak isteyen hayırsever kişi ya da kurumlara ücretsiz olarak patent hakları devredilecek.
     Marka Tescil Ofisi Acar Patent açıklamasında, İnovasyon Türkiye Fuarı'nda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü&Bilim ve Teknoloji Merkezi standında Bursa ilinde okul yaptırmak isteyen hayırsever kişi ya da kurumlara ücretsiz olarak patent haklarının devredileceği bildirildi.
     Okul yaptıracak kişi ya da kurumlara devri gerçekleşecek olan patentli buluşlar arasında öğrenciler tarafından en ilgi çeken buluşun Simitmatik (Simit Otomatı) olduğu belirtilen açıklamada, Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi girişimci fizik öğretmeni İlhami Aran'ın görüşlerine yer verildi.
     Aran, "Abdest Ayak Destek Aparatı", "Rüzgar Yönlü Baca İcadı" projelerinin de hayırsever sahiplerini beklediğini belirtti.
     Marka ve patent uzmanı İlknur Altun da bu proje ile birçok öğrencinin yeni bir okula kavuşmasını amaçladıkları, projeye destek verecek kişi ya da kurumların farkındalık yaratacaklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir