PASOK Milletvekili Hacıosman: -"Yunanistan, Türk işadamları için önemli fırsatlar…

  • Yazı boyutu
PASOK Milletvekili Hacıosman:
  -"Yunanistan, Türk işadamları için 
  önemli fırsatlar…

PASOK Milletvekili Hacıosman: -"Yunanistan, Türk işadamları için önemli fırsatlar barındırıyor" -"Yunanistan hükümeti, 5 yıl önce hayal bile edemeyeceği yatırımları bugün yapıyor"

PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Yunanistan'ın, Türk işadamları için önemli fırsatlar barındırdığını söyledi.
     Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Hacıosman ve beraberindeki heyeti, Sümbüllü Bahçe'de ağırladı. Toplantıya, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yeprem, İskeçe Ticaret Odası Başkanvekili İrfan Hacıgene ve Batı Trakyalı basın mensupları ile bazı işadamları katıldı.
     Ahmet Hacıosman, burada yaptığı konuşmada, azınlıkların haklarını savunma noktasında Yunanistan parlamentosunda çok önemli işlere imza attıklarını ve bunu sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.
     Yunanistan'da siyasi tablonun sürekli değiştiğine değinen Hacıosman, "Yunanistan'da toplumu, birlik ve beraberlikten yoksun kılan bazı aşırı milliyetçi akımlar tarafından zaman zaman yanlış bilgilendirmeler yapılıyor. Bu durum ülkemiz, Yunanistan ve orada yaşayan soydaşlarımız için de kaygı vericidir" ifadelerini kullandı.
     Türk işadamlarına çağrıda bulunan Hacıosman, "Krizdeki Yunanistan, Türk işadamları için önemli fırsatlar barındırıyor. Yunanistan hükümeti, 5 yıl önce hayal bile edemeyeceği yatırımları bugün yapıyor" dedi.
     Hakan Çavuşoğlu ise krizlerin artmasıyla iktidarların zafiyet yaşadığını, bunun da milliyetçiliği tetiklediğine işaret ederek, "Irkçı çatışmalardan hiç kimse fayda görmez. Aksine ilişkileri olumsuz yönde etkiler. Ancak görünüyor ki Yunanistan'ın krizi atlatması için maalesef daha uzun bir sürece ihtiyacı var" şeklinde konuştu.
     Çavuşoğlu, Yunanistan'da, Türk işadamları için inanılmaz fırsatlar olduğunun ve ilgi duyan müteşebbislerin gelecek aylarda yapılacak olan özelleştirmeleri iyi takip etmeleri gerektiğinin altını çizdi.
     BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise Batı Trakya Türklerinin Yunanistan'da huzurlu ve rahat bir yaşam sürebilmesi için çalıştıklarını, bunun yanı sıra Bursa'daki soydaşlara her türlü desteği verdiklerini kaydetti.
     Şubenin faaliyetlerine de değinen Köse, "1-2 Aralık 2012 tarihlerinde yapılan RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi'nin Bursa'da gerçekleştirilmesi hepimizi mutlu kılmıştır. 12 Balkan ülkesinden katılan misafirlerin olduğu bu toplantıya Yunanistan'dan ise Sayın Ahmet Hacıosman ve beraberindeki heyet iştirak etmişlerdir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir