Paris'te, AB zirvesi öncesi önemli toplantı -Fransız, Alman, İtalyan ve İspanyol ekonomi ve…

  • Yazı boyutu
Paris'te, AB zirvesi öncesi önemli toplantı 
  -Fransız, Alman, İtalyan ve İspanyol ekonomi ve…

Paris'te, AB zirvesi öncesi önemli toplantı -Fransız, Alman, İtalyan ve İspanyol ekonomi ve maliye bakanları zirve hazırlıklarını gözden geçirecek

Fransız, Alman, İtalyan ve İspanyol maliye ve ekonomi bakanları, bu akşam Paris'te hafta sonu Brüksel'de düzenlenecek AB zirvesinin son hazırlıklarını gözden geçirecek.
     Fransız Maliye ve Ekonomi Bakanı Pierre Moscovici'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantıda, Almanya'dan Wolfgang Schauble, İtalya'dan Mario Monti, İspanya'dan Luis de Guindos ile AB'nin ekonomiden sorumlu temsilcisi Olli Rehn katılacak.
     AB'nin bu dört önemli ülkesi, ekonomik büyümenin tekrar canlandırılabilmesi için 120 ile 130 milyar Avro tutarında bir kaynağın seferber edilmesini istiyor.
     Avro bölgesi borç krizinin öncelikle ele alınacağı AB Brüksel zirvesi öncesi Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, çarşamba günü Paris'te bir araya gelecek.
     Elysee Sarayı'ndaki çalışma yemeğinde iki lider, ekonomik büyümenin canlandırılması için yatırımların artırılması ve mali bütçe disiplininin sağlanması konusundaki görüş ayrılıklarını gidermeye çalışacak.
     Hollande, göreve seçilir seçilmez 15 Mayısta Almanya'yı ziyaret ederek, Merkel ile ilk resmi görüşmesini gerçekleştirmişti.
     Hollande, ekonomik büyümenin canlandırılması için yatırımların artırılmasına öncelik verilmesini, Merkel ise kesinlikle mali bütçe disiplinini sağlamak için harcamaların düşürülmesi gerektiğine inanıyor.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir