Paris Otomobil Fuarı -Hyundai, fuarda üç farklı amaç için üç farklı modelinin dünya…

  • Yazı boyutu
Paris Otomobil Fuarı
     -Hyundai, fuarda üç farklı amaç için üç 
     farklı modelinin dünya…

Paris Otomobil Fuarı -Hyundai, fuarda üç farklı amaç için üç farklı modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi

Hasan Arslan - Hyundai, Paris Otomobil Fuarı'nda üç farklı amaca hizmet eden yeniliklerini sergiliyor.
     Avrupa odaklı yeni nesil i30'un üç kapılı sportif versiyonu, motorsporları dünyasının yeni gözdesi i20 WRC ve sıfır emisyon sayesinde çevreye hiç zarar vermeyen ix35 Fuel Cell, fuarda Hyundai standında görücüye çıktı.
     Hyundai, üç kapılı sportif model ile i30 ailesini genişletti. Ralliye hazır üstün yarış otomobili i20 WRC ilk kez gösteriliyor. Hyundai'nin çevre dostu teknolojilerindeki ürünü ix35 Fuel Cell de fuarda yer aldı.
     Yeni nesil üç kapılı i30, Hyundai'nin C segmenti'ne yeni bir ürünü olarak dikkat çekiyor. Daha fazla yenilik ve daha fazla dinamizm için hazırlanan üç kapılı i30, beş kapılı hatchback ve cross wagon kardeşleri gibi Hyundai'nin Almanya'daki Avrupa Tasarım Merkezi'nde tasarlandı.
     Bu yeni versiyon, markanın Avrupalı müşterileri için C-segmenti'nde hazırladığı ilk üç kapılı sportif model olarak öne çıkarken, yepyeni hatlarıyla sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor.
     Hyundai'nin fuardaki önemli bir diğer yeniliği ise, çoğu kişinin merakla beklediği ve markanın ralli parkurlarına dönüşünü simgeleyen i20 WRC modeli oldu.
     Markanın saf ve üstün performansını yarış parkurlarında gururla yansıtacak olan i20 WRC, Accent WRC'den sonra Hyundai için motorsporlarında en etkileyici ve en önemli otomobillerden biri olacak.
     FIA'nın kurallarına uygun olarak olarak üretilen otomobilin resmi olarak parkurlara dönüşünün müjdesini veren Hyundai, hem prestij hem de rekabet adına önemli bir gelişmeye imza atıyor.
    
     -Hidrojen yakıtlı ix35-
    
     Hyundai'nin, fuardaki bir diğer yeniliği ise ix35 Fuel Cell olacak. Markanın gelecekte izleyeceği teknolojik yol haritası hakkında sürdürülebilir bir proje olan ix35 Fuel Cell, eklenen 24 kW'lık lityum-polimer pil ve 100 kw'lık yakıt hücresiyle birlikte yüksek performans ve uzun menzil sunuyor.
     Hyundai ix35 Fuel Cell, aslında sürüş özellikleri ve performans olarak standart ix35 ile aynı, ancak günümüzdeki elektrikli araçlardan daha verimli hale geliyor.
     Hidrojen dolumu yine yakıt dolumu gibi birkaç dakika süren ix35 Fuel Cell, 0'dan 100 km/s hıza 12,5 saniyede ulaşıyor, maksimum 160 km/s hıza çıkabiliyor ve arada başka bir doluma gerek duyulmaksızın tam 588 km yol yapabiliyor.
     Hyundai, ix35 Fuel Cell'in seri üretimine Aralık ayında başlanacak ve kamu ile özel filolara ilk teslim 2013'ten itibaren yapılacak.
     Hyundai Motor Avrupa Başkan Yardımcısı Allan Rushforth de, Paris Otomobil Fuarı'nın, Avrupa'nın otomotiv takvimindeki önemli organizasyonlarından biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Bu sebeple biz de Hyundai olarak bu önemli fuar için güçlü üç yeni modelimizi seçtik. Her Hyundai modeli, bizim Avrupa'ya ve vatandaşlarına bugün ve gelecekte olan bağlılığımızı gösteriyor. Yeni nesil üç kapılı i30, gerçek Avrupalı i30 ailemizin en yeni üyesidir. Ralli otomobilimiz i20 WRC ise bir otomotiv markası olarak en gelişmiş teknolojimizi gözler önüne seriyor.
     Bu, aynı zamanda gelecekte yollarda olacak modellerimizin teknolojisi ve sağlamlığı hakkında da önemli bir göstergedir. ix35 Fuel Cell ise Hyundai'nin gelecek nesil sıfır emisyonlu, yakıt hücreli otomobil anlayışının en güzel kanıtıdır."
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir