Paris Otomobil Fuarı -Fuarda Renault, Yeni Clio Sport Tourer ve Yeni Clio R.S. olmak…

  • Yazı boyutu
Paris Otomobil Fuarı
     -Fuarda Renault, Yeni Clio Sport Tourer ve 
     Yeni Clio R.S. olmak…

Paris Otomobil Fuarı -Fuarda Renault, Yeni Clio Sport Tourer ve Yeni Clio R.S. olmak üzere iki otomobilinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi

Hasan Arslan - Renault, Paris Otomobil Fuarı'nda Yeni Clio Sport Tourer ve Yeni Clio R.S. olmak üzere iki otomobilinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.
     Yeni Clio R.S, Yeni Clio ile birlikte 10 Ekim 2012'de, Yeni Clio Sport Tourer ise 2013 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak.
     Yeni Clio Sport Tourer, Yeni Clio gibi Oyak Renault Fabrikaları'nda üretiliyor.
     Clio III gibi Yeni Clio da son yedi senede daha da zorlu hale getirilen sürece rağmen EuroNCAP'in maksimum beş yıldızlık derecesine layık görüldü.
     Paris Otomobil Fuarı'nda ayrıca Yeni Clio ve ZOE modellerinde kullanılan, internete bağlanabilme özelliği ile sesli kumandalı navigasyon, telefon gibi teknolojik özellikler içeren bir mültimedya tablet tlfı R-Link'in dünya prömiyeri de yapıldı.
     Müşterilerin Paris Otomobil Fuarı'nda deneme imkanı bulacağı ZOE saf ve akışkan hatlara sahip bir kompakt hatchback olarak dikkat çekiyor.
     ZOE ulaşılabilir fiyatı ile elektrik motorlu araç teknolojisinin daha geniş kitlelere yayılmasında rol oynayacak. ZOE, 210 km menzile sahip ilk seri üretim otomobil. Pratik kullanımı ile ZOE'nin Avrupa'da vergi dahil fiyatı 13 bin 700 Avro'dan başlıyor.
    
     -Renault Mais Genel Müdürü Aybar-
    
     Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar da yaptığı açıklamada, Renault markasının konsept otomobillerindeki stili ve duygunun, seri üretim modellerine uygulandığı ilk ürün, Yeni Clio'nun Paris Otomobil Fuarı'nda göz doldurduğunu kaydetti.
     İbrahim Aybar, şunları kaydetti:
     "10 Ekim'de Türkiye'de satışa sunacağımız markanın Rönesansı'nın sembolü Yeni Clio'dan sonra Yeni Clio Sport Tourer modelini de ilk kez bu fuarda görmekten heyecan duyuyoruz. Saf ve akışkan hatlara sahip elektrik motorlu bir kompakt hatchback olan ZOE'yi Türkiye'de 2013 yılında satışa sunacağız.
     Dünyadaki karbon ayak izini azaltmak için çalışmalarına devam eden markamız, Yeni Clio'da kullanılan son derece verimli Energy serisi motorları sayesinde karbondioksit salımını yüzde 30 oranında azaltıyor ve 83kg/kilometreye kadar düşürerek hibrid araçlarla rekabet edebiliyor. Diğer yandan 13 modeli EuroNCAP'tan 5 yıldız alan tek marka olan Renault'nun ürünlerinin kalitesi ilk bakışta göze çarpıyor."
    
     -Dacia-
    
     Yeni Dacia Logan, Sandero ve Sandero Stepway'in ilk gösterimleri de Paris Otomobil Fuarı'nda yapıldı.
     Dacia'nın yeniden doğuşunun simgesi Logan'ın lansmanından sekiz yıl sonra, marka Paris Otomobil Fuarı'nda yeni modellerinin ilk gösterimini gerçekleştirdi.
     Yeni Dacia Logan ülkelere göre 2012 yılı sonundan itibaren satışa sunulacak. Yeni Sandero 7 bin 900 Avro'dan, Yeni Sandero Stepway ise 10 bin 590 Avro'dan başlayan fiyatlarla Fransa'da satışa sunuluyor.
     Yeni Sandero Türkiye'de ise 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulacak.
     Yeni Logan, Sandero ve Sandero Stepway, Romanya'da Piteşti fabrikasında ve aynı zamanda yakın pazarlar (Fas, Tunus) için SOMACA'da (Kazablank /Fas) üretilecek.
     2013'ün ikinci yarısında, Yeni Sandero aynı zamanda Tanca fabrikasında (Fas) da üretilecek.
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir