Paris Boğaziçi Enstitüsü, krizdeki Avrupa'nın yarattığı fırsatları ve sorunları ele alacak

  • Yazı boyutu
Paris Boğaziçi Enstitüsü, krizdeki Avrupa'nın yarattığı fırsatları ve 
sorunları ele alacak

Paris Boğaziçi Enstitüsü, krizdeki Avrupa'nın yarattığı fırsatları ve sorunları ele alacak

Paris Boğaziçi Enstitüsü (Institut du Bosphore), İstanbul'daki yıllık toplantısında krizdeki Avrupa'nın yarattığı fırsatları ve sorunları ele alacak.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkileri güçlendirmek; kültürel etkileşimi, iletişimi ve işbirliğini desteklemek amacıyla TÜSİAD'ın girişimiyle Haziran 2009 tarihinde Paris'te kurulan Boğaziçi Enstitüsü , her sene İstanbul'da, üst düzey Fransız ve Türk politikacı, iş dünyası ve medya temsilcilerinin katılımı ile "Boğaziçi Semineri" başlıklı zirve toplantıları düzenliyor.
     Bu çerçevede yapılacak toplantıların dördüncüsü, 8-9 Kasım 2012 tarihlerinde, İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli'nde, "Krizdeki Avrupa: Fransa ve Türkiye için Etkiler, Sorunlar ve Fırsatlar" ana temasında gerçekleşecek.
     Toplantının 9 Kasım 2012 Cuma günü yapılacak açılış konuşmaları Avrupa Parlamentosu Milletvekili (Yeşiller Grubu) Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş-Başkanı Helene Flautre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Boğaziçi Enstitüsü Bilim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ile Boğaziçi Enstitüsü Bilim Kurulu Eş Başkanı, Brookings Institution Başkan Yardımcısı, Sabancı Üniversitesi Uluslararası Danışma Kurulu üyesi ve Institut du Bosphore Eş Başkanı Kemal Derviş tarafından gerçekleştirilecek.
     Toplantının ilk gününde çok kutuplu bir dünyada AB, Fransa ve Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesi ve küresel istikrar için işbirliği konuları ele alınacak. İkinci günde ise Avrupa ekonomisinin güçlü ve zayıf yönleri ele alınarak, Avrupa'nın ekonomik krizden çıkış yolları irdelenecek.
     Toplantının son oturumunda ise Türkiye ve Avrupa Birliği'nin geleceği masaya yatırılacak.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir