"Parasal Sınırlar ve Oranlar Hakkında Tebliğ" -Tebliğle, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve…

  • Yazı boyutu
"Parasal Sınırlar ve Oranlar Hakkında Tebliğ"
  -Tebliğle, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve…

"Parasal Sınırlar ve Oranlar Hakkında Tebliğ" -Tebliğle, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve diğer mevzuat kapsamında uygulanacak parasal sınırlar, faiz oranları ve alındı birim fiyatları belirlendi

Maliye Bakanlığı, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve diğer mevzuat kapsamında uygulanacak parasal sınırlar, faiz oranları ve alındı birim fiyatlarını belirledi.
     Maliye Bakanlığı'nca düzenlenen "Parasal Sınırlar ve Oranlar Hakkında Genel Tebliğ (sayı: 2013/1)" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Düzenlemeyle Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve diğer mevzuat kapsamında uygulanacak parasal sınırlar, faiz oranları ve alındı birim fiyatları belirlendi.
     Buna göre, muhasebe birimlerince, alınan para ve değerlere karşılık verilmiş alındılardan kaybedilmiş olanlar için ilan verilmesine gerek görülmeyen tutarlar düzenlendi.
     Trafik para cezasını tahsil edecek muhasebe yetkilisi mutemetleri için belirlenen yedi ve üç günlük süreler beklenmeksizin muhasebe biriminin veznesine teslim edilmesi gereken tahsilat tutarları ile Milli İstihbarat Teşkilatı mutemetleriyle dış temsilcilikler emrine ve askeri daireler mutemetlerine verilecek avans sınırları düzenlemede yer aldı.
     Muhasebe kayıtlarından çıkarılacak alacakları belirleyen tebliğle 11 Şubat 2012 tarihli ve 28201 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Parasal Sınırlar ve Oranlar Hakkında Genel Tebliğ (sayı: 2012/1) yürürlükten kaldırıldı.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir