Para Politikası Kurulu toplantısına yönelik beklentiler -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte:…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu toplantısına yönelik beklentiler
  -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte:…

Para Politikası Kurulu toplantısına yönelik beklentiler -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte: -"Global gelişmelerin ışığında Merkez Bankası'nın büyüme odaklı politikalarında gaza basacağını ve koridorun üst bandında 100 baz puan indirim yapacağını düşünüyoruz"

Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, global gelişmelerin ışığında Merkez Bankası'nın büyüme odaklı politikalarında "gaza basmasını" ve koridorun üst bandında 100 baz puan indirim yapmasını beklediklerini bildirdi.
     Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı öncesinde beklentilerini AA muhabirine anlatan Ökte, şu görüşleri paylaştı:
     "Global gelişmelerin ışığında Merkez Bankamız'ın büyüme odaklı politikalarında gaza basacağını ve koridorun üst bandında 100 baz puan indirim yapacağını düşünüyoruz. Reel sektör ve iç talepteki rahatsızlık nedeniyle Merkez Bankamız'ın beklendiğinden daha agresif politikalar sergileyeceğini ve politika faiz indirimine Ekim ayı PPK toplantısında gideceğini öngörmekteyiz. Dün açıklanan Tüketici Güven Endeksi'ndeki düşüş de rahatsız edici bir gelişme. Bu beklentiler bazında, TL'nin diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı negatif ayrışmasının devam edeceğini ve Dolar/TL paritesinin 1,8300-1,8350 seviyesini test edebileceğimizi düşünüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir