Para Politikası Kurulu Toplantısı -Merkez Bankası, bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu Toplantısı
  -Merkez Bankası, bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı…

Para Politikası Kurulu Toplantısı -Merkez Bankası, bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı 19 Temmuz'a kadar miktar ihalesi açılacak günlerde fonlama tutarının 1 ile 5 milyar TL arasında olmasını kararlaştırdı

Merkez Bankası, bir sonraki Para Politikası Kurulu'nun yapılacağı 19 Temmuz'a kadar miktar ihalesi açılacak günlerde fonlama tutarının 1 milyar TL ile 5 milyar TL arasında olmasını kararlaştırdı.
     Merkez Bankası'ndan açık piyasa işlemlerine ilişkin yapılan duyuruda, TL likidite öngörüleri çerçevesinde Para Politikası Kurulu'nun bugünkü toplantısında alınan karar uyarınca, bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı 19 Temmuz 2012 tarihine kadar miktar ihalesi açılacak günlerde fonlama tutarının 1 milyar TL ile 5 milyar TL arasında olmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
     Duyuruda, ayrıca 22 Haziran-19 Temmuz 2012 döneminde açılacak bir ay vadeli repo ihale miktarına ilişkin üst sınırın her bir ihale için 5 milyar TL olarak belirlendiği, likidite koşullarında öngörüler dışında önemli bir değişiklik gözlendiği durumlarda planlanan limitlerin dışında fonlama yapılabildiği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir