Para Politikası Kurulu kararları -ING Bank Başekonomisti Dağdeviren: -"Merkez Bankası küresel…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu kararları
  -ING Bank Başekonomisti Dağdeviren:
  -"Merkez Bankası küresel…

Para Politikası Kurulu kararları -ING Bank Başekonomisti Dağdeviren: -"Merkez Bankası küresel ölçekte artan belirsizliğin sermaye hareketlerindeki (özellikle çıkış yönlü) oynaklığı arttıracağı öngörüsünden hareketle alt bantta indirimde daha sakıngan davrandı"

ING Bank Başekonomisti Sengül Dağdeviren, Merkez Bankası'nın küresel ölçekte artan belirsizliğin özellikle çıkış yönlü sermaye hareketlerindeki oynaklığı arttıracağı öngörüsünden hareketle alt bantta indirimde daha sakıngan davrandığını belirtti.
     Dağdeviren, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı kararlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Merkez Bankası'nın küresel ölçekte artan belirsizliğin sermaye hareketlerindeki (özellikle çıkış yönlü) oynaklığı arttıracağı öngörüsünden hareketle alt bantta indirimde daha sakıngan davrandığını, ancak faizlerdeki dalgalanmaları nispeten azaltabilmek için bandı üstten daralttığını ifade etti.
     Dağdeviren, "Piyasa fonlamasını aylık vadeden haftalık vadeye yönlendirme eğiliminde olan banka, olası oynaklıklara karşı esnek olmaya odaklanırken; kredilerde son dönemdeki hızlı büyümenin kalıcı olmadığını düşündüğünü, büyüme ve enflasyon tarafında ise önemli bir sorun algılamadığını söyleyebiliriz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir