Para Politikası Kurulu kararları -THK Üniversitesi Rektörü Ban: -"Merkez Bankası büyümeye…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu kararları 
  -THK Üniversitesi Rektörü Ban: 
  -"Merkez Bankası büyümeye…

Para Politikası Kurulu kararları -THK Üniversitesi Rektörü Ban: -"Merkez Bankası büyümeye yeşil ışık yakmadı, bu kararlarıyla büyümeyi değil, büyümemeyi tercih etti"

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, Merkez Bankası'nın, Para Politikası Kurulu'nda (PPK) aldığı kararlarla büyümeyi değil, büyümemeyi tercih ettiğini bildirdi.
     Ban, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun aldığı kararlara ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
     Geçen hafta politika faizinde indirim olacağına ilişkin bazı sinyallerin alındığını ve piyasanın da faiz oranlarında ciddi bir düşüş beklediğini hatırlatan Ban, bugün açıklanan kararların ise piyasanın beklentilerini karşılayamadığını söyledi.
     Bunun da Türkiye'nin son çeyrekteki büyümesinde, beklenen büyüme oranlarının gerçekleşmemesine neden olabileceğini vurgulayan Ban, "Merkez Bankası büyüme sinyalini iyi alamadı. Türkiye'nin maliye politikasıyla para politikası birbirinden ayrı gitmeye başladı. Merkez Bankası büyümeye yeşil ışık yakmadı, bu kararlarıyla büyümeyi değil, büyümemeyi tercih etti" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 387 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir