Para Politikası Kurulu kararları... -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Genel olarak…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu kararları...
  -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin:
  -"Genel olarak…

Para Politikası Kurulu kararları... -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Genel olarak MB'nin 2013 yılı için iç talep odaklı büyümeye yönelik duruşunu koruduğunu görüyoruz"

OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin, "Genel olarak Merkez Bankası'nın (MB) 2013 yılı için iç talep odaklı büyümeye yönelik duruşunu koruduğunu görüyoruz" dedi.
     Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Girgin, MB'nin beklentiler dahilinde politika faiz oranında 25 baz puan indirime giderken beklentilerin aksine koridorun alt bandında bir değişikliğe gitmediğini belirtti.
     Genel olarak Merkez Bankası'nın 2013 yılı için iç talep odaklı büyümeye yönelik duruşunun korunduğunu ifade eden Girgin, şu değerlendirmede bulundu:
     "Politika faizindeki indirim büyümeyi desteklemek adına bir adım olarak değerlendirilebilir. Fakat önümüzdeki dönemde TL'nin değeri ve bu anlamda finansal istikrar bir sonraki kredi notunu almamız için en önemli parametre olduğundan dolayı her ne kadar bu toplantıda olmadıysa da önümüzdeki dönemde bankanın alt bantta indirime gideceğini düşünüyorum. 2013 yılında bir yandan finansal istikrarı korumak çok önemli olacakken diğer yandan da büyümeye destekleyici bir politika uygulamak 2013 yılında MB'nin bir hayli yoracaktır diye düşünüyorum."
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir