Para Politikası Kurulu kararları -Ekonomist Uğur Gürses: -"MB'nın bandı değiştirmemesi artık…

  • Yazı boyutu
Para Politikası Kurulu kararları
  -Ekonomist Uğur Gürses: 
  -"MB'nın bandı değiştirmemesi artık…

Para Politikası Kurulu kararları -Ekonomist Uğur Gürses: -"MB'nın bandı değiştirmemesi artık burada duracağını gösteriyor"

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) politika faizini 25 baz puan düşürmesine rağmen faiz koridorunda değişiklik yapmamasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Ekonomist Uğur Gürses, MB'nın bandı değiştirmemesinin artık burada duracağını gösterdiğini belirtti.
     Gürses Merkez Bankası'nın daha önce piyasaya verdiği paranın ortalama faizini yüzde 5,50'ye yaklaştırdığını hatırlatarak "Şimdi politika faizini de buna eşitledi. Bandı değiştirmemesi de artık burada duracağını gösteriyor" dedi.
     Gürses değerlendirmesine şöyle devam etti:
     "Fonlamada piyasaya verdiği parayı miktar ayarlaması yaparak yüzde 5,50 sabit faizle ve tek başına haftalık vadede yapması olasılığı yüksek. Koridorun burada kalması olası bir kur dalgalanmasına karşı hala bir araç olarak elinin altında tutacağını düşündürüyor."
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir