Pamukların Standardizasyonu

  • Yazı boyutu
Pamukların Standardizasyonu

Pamukların Standardizasyonu

Ekonomi Bakanlığı'nın Pamukların Standardizasyonuna İlişkin Tebliği (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2012/27) Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Tebliğle, tasnif ve kontrolü zorunlu olan pamukların tasnif ve kontrole tabi tutulacağı fabrikaların altyapı koşullarına, sınıf ve tiplerinin tespitine, ambalajlanmasına, işaretlenmesine, kontrol işlemlerine yönelik numune alınmasına ve analizlerin yapılmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
     Tebliğ, bugün itibariyle yürürlüğe girdi.
     Bu arada, 27 Temmuz 2001 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Preselenmiş Pamukların Standardizasyonuna İlişkin Tebliğ: (Dış Ticarette Standardizasyon 2001/20), 27 Temmuz 2001 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Preselenmiş Pamuk Balya Ambalajlarına İlişkin Tebliğ (Dış Ticarette Standardizasyon 2001/21) ve 21 Ağustos 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Preselenmiş Pamukların Tek Balya Standardizasyonuna ve Kontrolüne İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2009/37) yürürlükten kaldırıldı.
    
    
    


Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir