Palandöken ve Konaklı Kayak merkezleri özelleştirilecek -ÖİB, Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak…

  • Yazı boyutu
Palandöken ve Konaklı Kayak merkezleri özelleştirilecek
  -ÖİB, Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak…

Palandöken ve Konaklı Kayak merkezleri özelleştirilecek -ÖİB, Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nin, "İşletme Hakkı Devri" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla özelleştirme programına alındığını bildirdi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nin, özelleştirme programına alındığını bildirdi.
     ÖİB'ten yapılan açıklamada, Türkiye'nin en büyük kayak merkezlerinden biri olan ve 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunlarına ev sahipliği yapan Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nin, "İşletme Hakkı Devri" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla programa alındığı belirtildi.
     Söz konusu kayak merkezlerinin özelleştirme süreçlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla ÖİB tarafından uluslararası kayak merkezlerinin çalışma ve işletim sistemlerinin yerinde incelendiği ve bu çerçevede Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri için en uygun olacak işletim model çalışmalarına başlanıldığı ifade edilen açıklamada, bu kapsamda, özelleştirme çalışmalarına yardımcı olmak üzere teknik danışmanlık hizmeti alımına yönelik sürecin başlatıldığı, bunun Nisan ortalarında sonuçlanmasının planlandığı kaydedildi.
     Kayak merkezlerine yönelik olarak imar çalışmalarının da ÖİB tarafından sürdürüldüğü belirtildi.
     Erzurum ölçeğinde Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı beklenilen merkezlerin işletilmesi yönünde uluslararası kayak merkezleri işletmecileri ve yatırımcıları tarafından yakından incelendiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
     "Kayak ve dağ turizmine ilişkin otel, restoran, eğlence tesisleri, dağ aktiviteleri, kayak okulları gibi yatırımların bölgeye çekilmesi ve merkezlerin kış turizmi açısından daha da cazip hale getirilmesi, ayrıca ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapılarak coğrafyanın dünyaca tanınmış bir merkeze dönüştürülmesi planlanmaktadır.
     Sonuç olarak; Palandöken ve Konaklı Kayak Tesislerinin, merkezi bir kontrol mekanizması ile koordine edilerek yönetilmesine yönelik uluslararası kayak merkezlerinin çalışma modelleri ve sistemleri de dikkate alınarak, İdaremiz tarafından tek elden yönetilecek bir yapılandırma çalışmasına başlanılmıştır."
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir