Palandöken, şoför esnafının sorunlarını Bakan Yıldırım'a anlattı

  • Yazı boyutu
Palandöken, şoför esnafının sorunlarını Bakan Yıldırım'a anlattı

Palandöken, şoför esnafının sorunlarını Bakan Yıldırım'a anlattı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoför ve nakliyeci esnafının sorunlarına ilişkin bir dosyayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a sundu.
     TESK tarafından yapılan yazılı açıklamada, Palandöken'in Bakan Yıldırım'a şoför ve nakliyeci esnafının sorunlarına ilişkin bir dosya sunduğu belirtildi.
     Bakan Yıldırım'a sunulan dosyada, taşımacılık sektöründeki esnafın almak zorunda olduğu yetki belgelerinin, bağlı oldukları odalar tarafından verilmesi gerektiği, şoförlere ilişkin belge düzenleme işlemlerinde yetkinin de Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'na (TŞOF) verilmesi gerektiği kaydedildi.
     Dosyada, çok sayıda taşımacı esnafın "D4 Yetki Belgeleri"ne ilişkin şartları yerine getiremediği için belgeyi alamadığı belirtilerek, Bakanlığın uygun göreceği bir tarihe kadar yüzde 90-95 oranında bir indirim tanınması halinde, söz konusu belgenin alınabileceği ve mevzuata aykırı taşımacılığın önlenebileceği ifade edildi.
     Dosyada ayrıca, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin "Gerçek Kişiye Ait Yetki Belgesinin Veraset Yoluyla İntikali" hususunda mirasçıların istemesi halinde, mevcut şartlarıyla taşımacılığa devam edebilmelerinin sağlanması, "C2 Yetki Belgesi" sahiplerinin sadece uluslararası eşya taşımacılığı yapabilmesi, yeni Büyükşehir olarak yerlerde D4 yetki belgelerinin geçerliliğini yitireceğinden, bu kapsamdaki ve yolcu taşımacılığı yapanlardan bu belgelerin istenmemesi konuları yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir