Palandöken'den büyük proje!

  • Yazı boyutu
Palandöken'den büyük proje!

Türk yöresel yemek tatlarımızı Avrupa ülkelerinde tanıtmak için büyük bir proje hazırlığı içindeyiz.

    Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türk yöresel damak tatlarını Avrupa ülkelerinde tanıtmak için büyük bir proje hazırlığı içinde olduklarını bildirdi.
     TESK Başkanı Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Samsun'un kapalı pidesini, Van'ın otlu peynir çeşitlerini, Erzurum'un cağ kebabını, lavaşını, Kayseri'nin mantısını, Konya'nın etli ekmeğini Avrupa'ya tanıtarak ihraç etmeyi hedeflediklerini kaydetti.
     Yapacakları projenin tüm Avrupa'yı kapsayacağını ifade eden Palandöken, açıklamasında şunları kaydetti:
     "Şu an turizm sezonu başladı. Şimdi ülkemize gelen turistlere temiz denizimizin ve doğamızın yanında coğrafi anlamda markalaşmış damak tatlarımızı da beğenilere sunup, tanıtmak önceliğimiz. Künefeden sonra Kayseri'nin meşhur mantısına, Samsun'un pidesine, Van'ın otlu peynirine ve Konya'nın etli ekmeğine franchising sistemi ile Avrupa'nın yolunu açacağız. Avrupa'da nasıl şu anda 60 bin dönercimiz varsa yüz binlerce pidecimiz, mantıcımız, peynircimiz ve etli ekmekçimiz olacak."
    
    
    


Bu haberi 293 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir