Palandöken'den AVM yerine mahalle bakkalı önerisi -TESK Başkanı Palandöken: -"Vatandaşımız…

  • Yazı boyutu
Palandöken'den AVM yerine mahalle bakkalı önerisi 
  -TESK Başkanı Palandöken: 
  -"Vatandaşımız…

Palandöken'den AVM yerine mahalle bakkalı önerisi -TESK Başkanı Palandöken: -"Vatandaşımız bayramını AVM'lerde geçirmesin. Mahalle esnafından alınan bir paket şekerleme-lokum ile geleneksel eş-dost ziyaretlerini devam ettirelim"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların bayramların AVM'lerde geçirmemelerini isteyerek, "Mahalle esnafından alınan bir paket şekerleme-lokum ile geleneksel eş-dost ziyaretlerini devam ettirelim" ifadesini kullandı.
     Konfederasyon'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Palandöken, Perakende Yasası'nın hala çıkarılmamış olmasının esnaf ve sanatkar ile AVM'ler arasındaki haksız rekabetin sürmesine neden olduğunu belirtti.
     AVM'lerin çevresindeki esnaf ve sanatkara zarar verdiğini kaydeden Palandöken, "Vatandaşımız bayramını AVM'lerde geçirmesin. Mahalle esnafından alınan bir paket şekerleme-lokum ile geleneksel eş-dost ziyaretlerini devam ettirelim" dedi.
    
     -Kredi kartı uyarısı-
    
     Geçen yıl gün bazında 7 milyon adetle en fazla kredi kartı kullanımının Kurban Bayramı'nın arifesinde gerçekleştirildiğini hatırlatan Palandöken, vatandaşları AVM'lerdeki ihtiyaçları olmadıkları halde alışveriş yapmamaları konusunda uyardı.
     Son yıllarda AVM sayısındaki artışa da dikkati çeken Palandöken, sayıları 312'ye ve 9 milyon metrekare kiralanabilir alana ulaşan AVM'lerin esnaf ve sanatkarı, benzer yapıdaki alışveriş merkezlerinin yan yana açılmasının da AVM'leri tehdit ettiği belirtti.
     Palandöken, "Aynı bölgede aynı konseptte açılmaları kendilerine de zarar vermeye başlamıştır. Bu durum AVM'ler için de bir tehdit olmaktadır. Yeni açılan AVM'lere gitmek, alışveriş yapmak insanlara daha cazip geliyor" ifadesini kullandı.
     Perakende piyasasını düzenleyecek yasanın çıkarılmasının gecikmesi halinde, "kuralsız" büyüyen AVM'lerin zarar göreceğini kaydeden Palandöken, sonuçta da milli servetin boşa gideceğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir