Pakistan'ın enerji sorunu 2020'ye kadar çözülemeyecek

  • Yazı boyutu
Pakistan'ın enerji sorunu 2020'ye kadar çözülemeyecek

Pakistan'ın enerji sorunu 2020'ye kadar çözülemeyecek

Son yıllarda büyük enerji dar boğazından geçen Pakistan'da enerji açığının 2020 yılına kadar kapatılamayacağı bildirildi.
     Ulusal Elektrik Düzenleme Kurumu tarafından açıklanan rapora göre, Pakistan'ın mevcut kapasitesiyle 14 bin megavat enerji ürettiği ancak ülkenin 23 bin megavat elektrik enerjisine ihtiyaç duyduğu belirtilerek, enerji yatırımları için ayrılan bütçe ve devam eden yatırımlar göz önüne alındığında enerji açığının kısa vadede çözülmesinin mümkün olmadığına işaret edildi.
     Pakistan'da enerji açığının 2020 yılına kadar kapatılamayacağına dikkat çekilen raporda, hükümetin kayıp ve kaçakların önlenmesi konusuna öncelik vermesi gerektiği vurgulanırken, kamunun kullandığı enerji miktarında tasarrufa gidilmesi çağrısı yapıldı.
     Raporda, enerji açığının makul seviyede tutulması ve ekonomik kayıplara yol açmasının önüne geçmek için Hindistan ve İran'dan enerji ithalatı yapılması gerektiği kaydedildi.
     Pakistan'da kent merkezlerinde 4-5 saat, kırsal bölgelerde 8-10 saat elektrik kesintisi yapılıyor. Elektrik kesintileri ülke ekonomisinde de büyük zararlara neden oluyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir