PAGDER'den plastik sanayicilerine teşvikli yatırım -PAGDER ortaklığıyla Vize'de kurulan…

  • Yazı boyutu
PAGDER'den plastik sanayicilerine teşvikli yatırım
  -PAGDER ortaklığıyla Vize'de kurulan…

PAGDER'den plastik sanayicilerine teşvikli yatırım -PAGDER ortaklığıyla Vize'de kurulan Türkiye'nin ilk plastik özel organize sanayi bölgesi PAGDER ASLAN Özel OSB'deki parsellerin satışında son aşamaya gelindiği bildirildi

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ortaklığıyla Vize'de kurulan Türkiye'nin ilk plastik özel organize sanayi bölgesi PAGDER ASLAN Özel Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) parsel satışlarında son aşamaya gelindiği bildirildi.
     PAGDER'den yapılan yazılı açıklamada, derneğin organize sanayi hamlesiyle plastik sanayisini teşvike kavuşturduğu belirtildi.
     PAGDER'in Kırklareli Vize ve Bilecik Osmaneli'ye plastik şehirler kurduğu ifade edilen açıklamada, Vize'de kurulan Türkiye'nin ilk plastik özel organize sanayi bölgesi PAGDER ASLAN Özel OSB'deki parsellerin satışında son aşamaya gelindiği bildirildi.
     Açıklamada, PAGDER'in uygun koşullarda yatırım fırsatı sunduğu, bu kapsamda PAGDER Aslan Özel OSB'de son parsellerin satışı devam ederken, fabrika inşaatlarının bu yıl içinde başlatılması için çalışmaların hızlandığı kaydedildi.
     Vize ilçesinde 60 hektar alan üzerine kurulu ve 120 hektar genişleme alanı bulunan PAGDER Aslan Özel OSB'de toplam yatırım hacminin 600 milyon liraya kadar çıkabileceği belirtilen açıklamada, sanayi bölgesinin tam doluluğa ulaştığında ilçede 10 bin kişinin çalışacağı, 110 dolayında da plastik fabrikasının olacağı ifade edildi.
    
     -Plastik sanayicilerine ek avantaj-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen PAGDER Başkanı Hüseyin Semerci, yeni teşvik sisteminde organize sanayi bölgelerinde yapılan yatırımların, bir alt bölgesel teşvik kademesinde değerlendirildiği için PAGDER'in, iki organize sanayi bölgesi yatırımıyla plastik sanayicilerine ek avantaj sunduğunu belirtti.
     Plastik yatırımlarının OSB dışında yatırım teşviklerinden yararlanamadığını ifade eden Semerci, "Türkiye'nin sanayi şehirlerini, merkezlerini sektörümüzle birlikte hayata geçirmekten, plastik sanayicilerine teşvikli yatırım fırsatı sunmaktan mutluyuz. Görünen o ki şehir içine sıkışmış, dağınık bir şekilde çalışmalarını sürdüren sanayicilerimiz, mode bir üretim alanında, kendilerine yakışır bir ortamda faaliyet göstermek istiyor. Buna vesile olan yatırımlar sektörümüzün gururu olacak" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 315 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir