P&G Türkiye'de görev değişimi -Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, görevini Tankut…

  • Yazı boyutu
P&G Türkiye'de görev değişimi
     -Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, görevini 
     Tankut…

P&G Türkiye'de görev değişimi -Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, görevini Tankut Turnaoğlu'na devretmeye hazırlanıyor

P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığını 2004'ten bu yana yürüten Saffet Karpat, görevini, uzun yıllardır P&G'de üst düzey yöneticilik yapan Tankut Turnaoğlu'na devredecek.
     P&G'den yapılan açıklamaya göre, halen P&G Singapur ofisinde Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tankut Turnaoğlu, yeni görevine mart sonunda başlayacak.
     Açıklamaya göre, Saffet Karpat, P&G'nin İsviçre ofisinde Finansal Analist olarak 1983 yılında işe başladı ve 2004 yılında P&G Türkiye operasyonunun ilk Türk Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok sayıda başarılı operasyona imza attı.
     Saffet Karpat önderliğinde P&G Türkiye, 2006'dan bu yana Olay, Head&Shoulders, Gillette Fusion ve Fairy gibi milyar dolarlık markaları Türkiye'de tüketicilerin hizmetine sundu. Yine Saffet Karpat döneminde lider yetiştirme misyonunda önemli adımlar atan P&G Türkiye'de son yıllarda Türk yönetici sayısı artış gösterirken, yurt dışına Türk yönetici ihracatında da önemli rakamlara ulaşıldı. Bugün P&G'nin yurt dışındaki ofislerinde 100'e yakın üst düzey Türk yönetici çalışıyor.
     P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmaya hazırlanan Tankut Turnaoğlu, Türkiye'de ve yurt dışında kilit görevler üstlendi. 1991'de Eczacıbaşı - Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye'de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998'de Özbekistan'a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan'da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002'de Türkiye'ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel'e atandı. Turnaoğlu 2010'dan bu yana Singapur'da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.
     Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Turnaoğlu'nun, Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Pazarlama bölümünden de yüksek lisans derecesi bulunmakta. Tankut Turnaoğlu evli ve üç çocuğu var.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir