P&G Türkiye'de 25'inci yılını kutluyor -P&G Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Canbaş:…

  • Yazı boyutu
P&G Türkiye'de 25'inci yılını kutluyor
     -P&G Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Canbaş:…

P&G Türkiye'de 25'inci yılını kutluyor -P&G Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Canbaş: -"25 yıllık süreçte Türkiye'ye yarım milyar doları aşkın yatırım yaptık" -"Türkiye'de yaptığımız üretimin yüzde 25'inden fazlasını da 20 ülkeye ihraç ediyoruz" -"Geride bıraktığımız süreçte yeniliklerle dolu, tüketicinin hayatına küçük ama onlar için anlamlı yenilikler sunmaya çalışan bir yolculuğumuz oldu"

Procter&Gamble (P&G) Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Oya Canbaş, Türkiye'de 25'inci yılını kutlayan P&G'nin bu süreçte yarım milyar doları aşkın yatırım yaptığını belirterek, "Türkiye'de yaptığımız üretimin yüzde 25'inden fazlasını da 20 ülkeye ihraç ediyoruz" dedi.
     P&G'nin Türkiye'deki 25'inci yılı onuruna, tüketicilerine teşekkür etmek amacıyla İstinyePark'ta ziyarete açtığı P&G Evi'nde AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan P&G Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Oya Canbaş, P&G olarak bu yıl dünyada 175, Türkiye'de ise 25'inci yıllarını kutladıklarını söyledi.
     Canbaş, 175 yıl önce başlayan yolculuklarında, Türkiye'ye 25 yıl önce belli başlı markalarla girdiklerini hatırlatarak, "Geride bıraktığımız süreç, baktığınız zaman hızlı tüketim mallarında 'ilkler ve enler' ile geçti aslında. İlk şampuandan ilk bebek bezine kadar bir çok ürünün Türk tüketicisiyle tanışması P&G ile oldu. Geriye dönüp baktığımızda, geçtiğimiz sene ilk jel deterjanı hayata geçirmemizle birlikte, pek çok yeniliklerle dolu, tüketicinin hayatına küçük ama gerçekten onlar için anlamlı yenilikler sunmaya çalışan bir yolculuğumuz oldu" diye konuştu.
     İnsanların P&G markalarını çok iyi tanıdığını, fakat P&G'nin bu markaların arkasında olan firma olduğunu pek bilmediklerini dile getiren Canbaş, yapılan P&G Evi etkinliğinin biraz da bunu tüketicilere duyurmaya yönelik tasarlandığını anlattı.
     Zaman tüneli konseptinde tasarlanan P&G evine tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiğine değinen Canbaş, "Aslında onların hayatına her gün dokunan ürünleri onlara nasıl tanıttık, burada onları duyuruyoruz. Biraz da nostaljik bir yolculuğa çıkarıyoruz tüketicileri. Aktivitelerimize şu an çok büyük ilgi var" dedi.
     Canbaş, P&G'nin 25 yıllık süreçte Türkiye'ye yarım milyar doları aşkın yatırım yaptığına dikkati çekerek, Türkiye'de yaptıkları üretimin yüzde 25'inden fazlasını da 20 ülkeye ihraç ettiklerini vurguladı.
     Üç yıl önce Türk tüketicisiyle buluşturulan ve kısa bir sürede yoğun talep gören Fairy'nin geçtiğimiz ay Türkiye'de üretim tesisinin açıldığını hatırlatan Canbaş, "Şu anda o üretim de kendi içinde 20 milyon dolarlık bir yatırım içeriyor. Bunun gibi farklı kategorilerdeki ürünlerimizin liderliğiyle birlikte, Türkiye'de üretimini de sürecin bir parçası olarak planlıyoruz" diye konuştu.
     Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Oya Canbaş, P&G için 2012 yılının global ölçekte ve Türkiye bazında iyi bir yıl olduğunu, dünya çapında büyümeden kaynaklı takdir topladıklarını da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir