P&G Gebze fabrikası'na Vibrant Living Sertifikası

  • Yazı boyutu
P&G Gebze fabrikası'na Vibrant Living Sertifikası

P&G Gebze fabrikası'na Vibrant Living Sertifikası

Vibrant Living programını 2009'dan beri Gebze'deki tesislerinde uygulayan P&G, bu konudaki başarıları ile CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika)bölgesinin ikinci Vibrant Living Sertifikalı üretim tesisi olma özelliği kazandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Vibrant Living, P&G'nin çalışanların hayatlarını daha sağlıklı, enerjik ve mutlu kılmak için yarattığı çok kapsamlı bir program olarak dikkati çekiyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen P&G Gebze Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü Berna Yener Aksu, CEEMEA bölgesinin ikinci sertifikalı tesisi olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:
     "P&G olarak, çalışanlarımız bizim en kıymetli varlığımız. Onların memnuniyetlerini de başarımız için en önemli kriterlerden biri olarak görüyoruz. Fabrikamız tarafından hayata geçirilen; fitness ve diyetisyen programları, göz taraması, şeker ölçümü, stres seminerleri gibi uygulamalarla sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve sağlıklı ofis ortamı gibi imkanlar sunarak, onların motivasyonlarını yükseltmeyi hedefliyoruz."
    
     -Mutlu ve sağlıklı çalışan için aktiviteler-
    
     Açıklamaya göre, Program, Gebze fabrikasındaki tüm P&G çalışanlarını kapsarken, bu kapsamda göz taraması, kemik yoğunluğu ve şeker ölçümü, karbonmonoksit ölçümü, kardiovasküler risk taramalarından stres seminerlerine, fitness ve diyetisyen programlarından, yemek menülerinin düzenlenmesi ve futbol turnuvalarına kadar, çalışanların gönüllü olarak katıldıkları çok geniş bir yelpazede aktiviteler sunuyor.
     Program aynı zamanda çalışanların ailelerine de uzanarak hayatlarına dokunacak sosyal aktivitelere de sponsor oluyor. Bu kapsamda Yunus Gösterisi, Aile Piknikleri, Çocuk Tiyatrosu ve Çocuk Resim Yarışması gibi aktiviteler düzenleniyor. Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam stili ve sağlıklı ofis ortamı olarak üçe ayrılan programda, her öğünün besin değerlerinin verilmesi, şirket bünyesindeki spor salonlarının yenilenmesi langırt, masa tenisi gibi çalışma aralarında çalışanların rahatlamalarını sağlayacak aktiviteler, ergonomi seminerleri program dahilindeki aktivitelerden sadece birkaçı olarak göze çarpıyor.
    
     -39 kişi sigarayı bıraktı, fiziksel hareketlilik arttı-
    
     2012 yılında yapılan aktivitelere katılımlara bakıldığında, 450'den fazla çalışanın aktif olarak programa katıldığı görülüyor. Program çerçevesinde 2009 yılından beri 39 kişi sigarayı bırakırken, iş ortamında fiziksel hareketliliğin de yüzde 10 arttığı belirlendi. 2012 yılında inşa edilen futbol sahası ile de fabrika bünyesinde birçok spor aktivitesi düzenlenebiliyor.
     Açıklamada, P&G Türkiye Gebze tesislerinin, alınan Vibrant Living Sertifikası ile şirketin belirlediği üstün standartlara ulaştığını da gösterdiği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir