Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Özyeğin: "Türkiye artık her sektörden…

  • Yazı boyutu
Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Özyeğin:
     "Türkiye artık her sektörden…

Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Özyeğin: "Türkiye artık her sektörden uluslararası arenaya yönetici ihraç ediyor"

Özyeğin Üniversitesi, dünyanın prestijli mutfak sanatları okullarından Le Cordon Bleu ile işbirliğine giderek Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı'nı açtı.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de Özyeğin Üniversitesi ile eğitime başlayan Le Cordon Bleu, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü M. Özyeğin, Le Cordon Bleu Üst Yöneticisi (CEO) Andre Cointreau ve Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Herve Magro'nun kurdele kestiği törenle açıldı.
     Hüsnü Özyeğin, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık her sektörden uluslararası arenaya yönetici ihraç ettiğini belirterek, "Türkiye'den yetişen ve şu anda yurt dışında çalışan çok sayıda ünlü aşçımız var. Biz üniversitemizdeki her bölümümüzde, öğrencilerimizi sadece Türkiye için değil, dünyaya hazırlayarak mezun etmeyi hedefliyoruz" dedi.
     Le Cordon Bleu CEO'su Andre Cointreau ise eğitim sonrasında öğrencilerinin uluslararası alanda iş bulmalarının kendileri için önemli olduğunu kaydetti.
     Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Herve Magro da Türkiye ve Fransa'nın güçlü gastronomik geçmişe sahip olduklarını ve bu işbirliğinin iki eğitim kurumunun başarısını taçlandırdığını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 268 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir