Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları -Bazı taşınmazların imar planı değişikliği onaylandı

  • Yazı boyutu
Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları
  -Bazı taşınmazların imar planı değişikliği onaylandı

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları -Bazı taşınmazların imar planı değişikliği onaylandı

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verirken, bazı taşınmazların da imar planı değişikliğini onayladı.
     Söz konusu ÖYK kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre ÖYK, mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne devredilen Batman'ın Kozluk ilçesi Yapraklı köyü, merkez ilçesi İluh köyü, Kozluk ilçesi Yukarı Güneşli Mahallesi, Sason ilçesi Aşağı Mahallesi ve Beşiri ilçesi Tahari köyünde bulunan taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, özelleştirme işlemlerinin 3 yıl içinde tamamlanmasına karar verildi.
     Maliye Hazinesine ait Aydın'ın Didim İlçesi Merkez Mahallesindeki 2 bin 654 metrekare yüzölçümlü taşınmazın da özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, özelleştirme işlemlerinin 2 yıl içinde tamamlanması kararlaştırıldı.
     ÖYK, Maliye Hazinesine devredilmek suretiyle Gazi Üniversitesi'ne tahsis edilmesine karar verilen; Sümer Holding AŞ ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen münfesih Türkiye Zirai Donatım AŞ'ye ait Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 13 bin metrekare yüzölçümlü arsa ile üzerinde bulunan bekçi evi ve 9 adet depo (taşınmaz) ile ilgili olarak da kararını verdi.
     Buna göre, taşınmazın Gazi Üniversitesine olan tahsisinin iptal edilerek, özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2015'e kadar tamamlanmasına karar verildi.
     Kurul, Mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait Karaman'ın Merkez İlçesi Siyaser Mahallesinde yer alan özelleştirme kapsam ve programında bulunan toplam yüzölçümleri 19 bin 313 metrekare olan parsele yönelik, "Konut alanı, ticaret alanı, park, trafo ve yol" fonksiyonu önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan nazım imar planı değişikliği ve uygulama imar planı değişikliğini de onayladı.
     Gümüşhane'nin Köse İlçesi Cumhuriyet Mahallesindeki 22 bin 990 metrekare yüzölçümlü parsele yönelik "İlköğretim tesisi alanı, yol, konut alanı" kararı getirilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan uygulama imar planı değişikliğinin onaylanmasına, onaylanan imar planlarının Köse Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine karar verildi.
     Kurul, Samsun'un Çarşamba İlçesi Güzpınar Mahallesindeki 2 bin 328 metrekare yüzölçümlü parsele yönelik "Konut alanı" kararı getirilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan nazım imar planı değişikliğinin ve uygulama imar planı değişikliğinin onaylanmasını, onaylanan imar planlarının bilgi ve gereği için Dikbıyık Belediye Başkanlığı'na gönderilmesini kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir