Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

  • Yazı boyutu
Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı taşınmaz ihalelerini ve bazı taşınmazların imar planı değişikliğini onayladı.
     Söz konusu ÖYK kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, ÖYK, Aksaray merkez Tacin Mahallesi sınırları içerisinde yer alan özelleştirme kapsam ve programında bulunan 2 bin 847 metrekare olan 4782 ada 1 parsel numaralı taşınmaza yönelik "ticaret alanı" fonksiyonu önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından hazırlanan nazım imar planı değişikliği ve imar planı değişikliğini onayladı.
     Kurul, mülkiyeti Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri Anonim Şirketi'ne ait Van merkez Çarşı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, özelleştirme kapsam ve programında bulunan, yüzölçümü bin 395,65 metrekare olan, 1061 ada, 70 parsel numaralı taşınmaza yönelik "ticaret alanı ve resmi kurum alanı" fonksiyonu olarak önerilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan nazım imar planı değişikliği ve uygulama imar planı değişikliğini de onayladı.
     ÖYK, İzmir'in Buca İlçesi İnönü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan özelleştirme kapsam ve programında bulunan Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. mülkiyetindeki toplam yüzölçümü 40 bin 976 metrekare olan taşınmazın "metropoliten aktivite merkezi, belediye hizmet alanı, park alanı ve açık bölgesel otopark alanı" kullanım kararı getirilmesine ilişkin nazım imar planı ve uygulama imar planına ilişkin askı sürecinde yapılan: açık bölgesel otopark alanının giriş çıkışlarının genişletilmesi ve metropolitan aktivite merkezi ile belediye hizmet alanı olarak düzenlenen imar adalarının güney imar hatlarının düzeltilen cephe çizgisi olarak düzenlenmesi yönündeki itirazların kabulüne ve diğer itirazların reddedilmesine karar verdi.
    
     -Taşınmaz satışı
    
     Kurul, Maliye hazinesi adına kayıtlı Adana ili, Seyhan İlçesi, Büyükdikili Mahallesinde bulunan 20 bin 954 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirilmesi için yapılan ihale sonucunda, taşınmazın 2 milyon 600 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Şahinoğulları Nakliyat Hafriyat İnşaat Otomotiv Taahhüt Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'ne satılmasına, şirketin sözleşme imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, İdare'ye vermiş olduğu geçici teminatın irad kaydedilerek, taşınmazın 2 milyon 560 bin lira ile en yüksek ikinci teklifi veren şirkete satılmasına karar verdi.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir