Özelleştirme Yüksek Kurulu kararları

  • Yazı boyutu
Özelleştirme Yüksek Kurulu kararları

Kurul, bazı taşınmaz ihalelerini ve bazı taşınmazların imar planı değişikliğini onayladı.

    Söz konusu ÖYK kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Aydın'ın Kuşadası ilçesi Davutlar beldesindeki 4 bin 690 metrekare yüzölçümlü taşınmaz, 1 milyon 975 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Turgut Kemal Köse'ye satılacak. Bu kişinin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, geçici teminatı İdare lehine irat kaydedilecek ve taşınmaz 1 milyon 973 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Ali Tuncer Taciroğlu'na satılacak. Taciroğlu'nun da sözleşme hükümlerini yerine getirmemesi halinde, geçici teminatı İdare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.
     Tütün, Tütün Mamulleri Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye (Gayrimenkul AŞ) ait toplam yüzölçümü bin 2 metrekare olan Çorum'un merkez ilçesi Yavruturna Mahallesindeki parsele 'Ticaret Alanı (Bitişik Nizam 8 Kat)' ve 'Yol' kullanım kararları getirilmesine ilişkin hazırlanan ve onaylanan imar planları değişikliğine ilişkin askı sürecinde yapılan itiraz incelendi. İnceleme sonucunda itirazların reddedilmesine karar verildi.
     Muğla'nın Milas ilçesi Ören Beldesindeki devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yaklaşık 8 bin 245 metrekarelik alan ile yüzölçümü 144 bin 998 metrekare olan geri sahasındaki mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait parseller, mülkiyeti Kemerköy Elektrik Üretim ve Tic. AŞ'ye ait parsel ve mülkiyeti Maliye Hazinesi ve KEAŞ'a ait parseli kapsayan toplam 153 bin 243 metrekarelik planlama alanının 'Liman Tesisleri Alanı', 'Dolfen' ve 'Yol' olarak planlanmasına ilişkin çevre düzeni ve imar planı değişikliği onaylandı.
     Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesinde yer alan Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ (Gayrimenkul A.Ş.) mülkiyetinde bulunan 4 bin 900 metrekare yüzölçüme sahip parsele 'Akaryakıt ve LPG Satış İstasyonu' kullanım kararı getirilmesine ilişkin imar planı değişikliğine yapılan itiraz kabul edildi. Söz konusu alana 'Ticaret Alanı' fonksiyonu önerilmesine ilişkin imar planı değişikliği onaylandı.
     Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Sümer Mahallesi'nde 6 bin 851 metrekare yüzölçümlü parsel ile 13 bin yüzölçümlü parsele yönelik 'Ticaret/Konut Alanı' kararı getirilmesine ilişkin hazırlanan imar planı değişikliğinin de onaylanmasına karar verildi.
    
    
    


Bu haberi 253 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir