Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

  • Yazı boyutu
Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

Türkşeker A.Ş. taşınmazlarının satışının onaylanması, TCDD'ye ait bazı taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınması, imar planı değişiklikleri, taşınmaz satışı, Maliye ve Hazine adına kayıtlı muhtelif taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alışmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre ÖYK, Türkşehir A.Ş.'nin Aksaray, Samsun ve Ağrı, illerinde bulunan bazı taşınmazlar ve üzerinde bulunan varlıkların "satış" yöntemi ve "pazarlık" usulü uygulanmak suretiyle gerçekleştirilen ihaleleri ile Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ye ait (Gayrimenkul A.Ş.) İzmir'in Buca İlçesi'nde bulunan taşınmazın bir bütün halinde "satış" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla yapılan ihalesini onayladı.
     İstanbul'un Maltepe İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan bazı taşınmazlarının özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar veren Kurul, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Gayrimenkul A.Ş.'ye ait Tekirdağ'ın Çekerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz, mülkiyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü adına kayıtlı, Muş'un Merkez İlçesi Zafer Mahallesi'nde bulunan taşınmaz ve Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi adına kayıtlı Mersin'in Tarsus İlçesi Yenice Beldesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaza yönelik imar değişikliği planlarını da onayladı.
     Kurul, Gayrimenkul A.Ş.'ye katlı Amasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi, Hacıyahya Mahallesi sınırları içerisinde yer alan özelleştirme kapsam ve programında bulunan taşınmazlara yönelik uygulama imar planı değişikliği ile İzmir'in Menemen İlçesi, Ahıhıdır Mahallesi sınırları içerisinde yer alan parsel ve Aydın'ın Çine İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisinde yer alan parselin imar değişikliği planına onay verdi.
     Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı İzmir'in Kemalpaşa İlçesi, Ulucak Köyü'nde bulunan gayrimenkulün "satış" suretiyle özelleştirilmesini teminen açılan ihaleyi onaylayan Kurul, yine Gayrimenkul A.Ş.'ye ait Tokat'ın Merkez İlçesi, Kaleardı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan parsele yönelik imar planı değişikliğini de kabul etti.
     ÖYK, Maliye hazine ait kayıtlı Muğla'nın Datça İlçesi ve Kocaeli'nin Darıcı İlçesi'nde bulunan bazı taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi. Kurul, Maliye hazinesi adına kayıtlı Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde bulunan parselin imar planı değişikliğini de onayladı.
     Kurul, Maliye hazinesi ait Adana ve Konya'da bulunan muhtelif taşınmazların "satış" yöntemiyle özelleştirilmelerini teminen açılan ihalelere de onay verdi.
    
    
    

Bu haberi 274 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir