Özelleştirme Yüksek Kurulu kararları

  • Yazı boyutu
Özelleştirme Yüksek Kurulu kararları

Elazığ'da Hazineye ait bulunan 5 taşınmazın satış işlemleri onaylandı

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Elazığ'da Hazineye ait bulunan 5 taşınmazın satış işlemlerini onayladı.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan tebliği uyarınca, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Elazığ'ın Merkez ilçe, Sürsürü mahallesindeki 4 bin 998 metrekare yüzölçümlü taşınmaz, 2 milyon 60 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Harput Gülengül Makine İnşaat Nakliye Sanayi ve Ticaret İmalat Pazarlama Limited Şirketi'ne satılacak. İlgili firmanın sözleşme koşullarına uymaması halinde teminatı irad kaydedilerek, taşınmaz 2 milyon 50 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Ahmet Şimşek'e verilecek. Şimşek'in sözleşme koşullarına uymaması halinde de teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.
     Sürsürü mahallesindeki 4 bin 998 metrekare yüzölçümlü taşınmaz da 2 milyon 990 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi'ne satılacak. Söz konusu şirketin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve ikinci en yüksek teklifi veren Ünal Nakliyat İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne satılacak. Bu şirketin de sözleşme koşullarına uymaması halinde teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.
     Sürsürü mahallesindeki 5 bin 753 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ise 3 milyon 710 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi'ne satılacak. Bu şirketin sözleşme kurallarına uymaması halinde taşınmaz Erdal Biçer'e, onun da yükümlülüklere riayet etmemesi halinde üçüncü en yüksek teklifi veren Ahmet Şimşek'e devredilecek. Şimşek'in sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.
     Merkez ilçe Sürsürü mahallesinde 5 bin 755 metrekare yüzölçümlü taşınmaz da 2 milyon 320 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Ahmet Şimşek'e satılacak. Bu kişinin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.
     Sürsürü mahallesinde 4 bin 918 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ise 2 milyon 320 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Parlakyıldızlar İnşaat ve Malzemeleri Kuyumculuk Gıda Tekstil Turizm Üretim Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi'ne, bu şirketin sözleşme kurallarına uymaması halinde taşınmaz ikinci teklifi veren Erdal Biçer'e satılacak. Onun da yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatları İdare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.


Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir