Özelleştirme -ÖİB, Sümer Holding'e ait Ankara Çukurambar'da bulunan taşınmazı satmak üzere ihale…

  • Yazı boyutu
Özelleştirme
  -ÖİB, Sümer Holding'e ait Ankara Çukurambar'da bulunan
  taşınmazı satmak üzere ihale…

Özelleştirme -ÖİB, Sümer Holding'e ait Ankara Çukurambar'da bulunan taşınmazı satmak üzere ihale açtı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Sümer Holding Anonim Şirketi'ne ait Ankara'nın Çankaya İlçesi, Çukurambar Mahallesi'nde bulunan araziyi satışa çıkardı.
     ÖİB'nin bugünkü bazı gazetelerde yayımlanan ilanına göre, Sümer Holding'in Ankara'nın Çukurambar Mahallesi'nde bulunan arazisi "satış" ve "pazarlık" usulü uygulanarak özelleştirilmek üzere bütün halinde ihale edilecek.
     16124 adada bulunan 9 bin 350 metrekare büyüklüğündeki araziye büro, işhanı, gazino, lokanta, çarşı, çok katlı mağaza, banka, otel, sinema, tiyatro gibi sosyal-kültürel tesisler, yönetimle ilgili tesisler, özel veya resmi eğitim tesisleri, sağlık tesisleri yapılabilecek.
     16125 adada bulunan 7 bin 470 metrekare büyüklüğündeki araziye de konut, çok amaçlı stüdyo daire ve rezidans, ticari birimler, çarşı, restoran, büro, banka, ticari büro, sinema, tiyatro gibi sosyal-kültürel tesisler yapılabilecek.
     İhale için katılımcılardan 2 milyon lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak. İhale için son teklif verme tarihi 9 Mayıs 2013 (saat 17.00'ye kadar) olarak belirlenirken, ihale şartnamesi 5 bin lira bedel karşılığında İdare'den temin edilebilecek.
     İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir