Özelleştirme ihaleleri

  • Yazı boyutu
Özelleştirme ihaleleri

Özelleştirme ihaleleri

Doğusan Boru Sanayii ve Ticaret AŞ'deki yüzde 56,09 oranındaki hisse ile Kayseri Şeker Fabrikası AŞ'deki yüzde 9,9993 oranındaki hisse özelleştirilecek.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, ihaleler pazarlık usulüyle yapılacak.
     İdarenin, Doğusan Boru Sanayii ve Ticaret AŞ'deki hisselerinin özelleştirilmesi ihalesinde geçici teminat bedeli 300 bin dolar olarak belirlendi. Katılımcılar, 15 Kasım 2012'ye kadar son tekliflerini verecek.
     Kayseri Şeker Fabrikası AŞ'deki hisselerin özelleştirilmesi ihalesinde ise geçici teminat bedeli 1 milyon dolar olarak belirlendi. Bu ihalede, 29 Kasım 2012'ye kadar son teklifler verilecek.
     İhale komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
     Katılımcılar, ayrı ayrı olmak şartıyla her iki ihaleye de teklif verebilecek.
     İhalelere katılabilmek için her bir şirket hissesi için ayrı ihale dokümanı alınacak, teklifler, son teklif verme tarihinde saat 17.00'a kadar elden teslim edilecek.
     İlanda, Doğusan Boru Sanayii ve Ticaret AŞ'nin hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören halka açık anonim şirket olduğu, hisse senetlerinin yurt dışında yerleşik kişilere satışının yürürlükteki doğrudan yabancı yatırımlar mevzuatına tabi bulunduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir