Özelleştirme İdaresi Başkanlığı: -"Türk Telekom'da Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 31,68…

  • Yazı boyutu
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı:
  -"Türk Telekom'da Hazine mülkiyetinde bulunan 
  yüzde 31,68…

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı: -"Türk Telekom'da Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 31,68 oranındaki hissenin özelleştirilmesinin zamanlamasına, oranına ve yöntemine ilişkin olarak alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır"

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türk Telekom'da Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 31,68 oranındaki hissenin özelleştirilmesinin zamanlamasına, oranına ve yöntemine ilişkin olarak alınmış herhangi bir karar bulunmadığını bildirdi.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderdiği yazıda, Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) hisselerinin özelleştirilmesine yönelik çalışmaların Telgraf ve Telefon Kanunu kapsamında yürütüldüğü belirtildi.
     Bugün, bazı medya kuruluşlarında Türk Telekom'un yüzde 6,68 oranındaki hissesinin halka arzının Şubat ayında planlandığına dair haberler yer aldığı hatırlatıldı.
     Açıklamada, Türk Telekom'da değer tespiti sonuçları ile satışa sunulacak hisselerin ne kadarının ve hangi satış yöntemiyle satılacağına, çalışanlar ve küçük tasarruf sahiplerine ayrılan yüzde 5'lik payın ne oranda satılacağına, ÖİB'nin görüşü ve Ulaştırma Bakanlığı'nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca karar verilmesi gerektiği vurgulandı.
    
     -"Her türlü karar, gerekli mercilerle eşgüdüm içerisinde alınacak"-
    
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bu çerçevede, Türk Telekom'da Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 31,68 oranındaki hissenin özelleştirilmesinin zamanlamasına, oranına ve yöntemine ilişkin olarak alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır.
     Ayrıca yüzde 15 oranındaki hissesi İMKB'de işlem gören Türk Telekom'un özelleştirilmesi ile ilgili her türlü karar, ilgili mevzuat uyarınca gerekli mercilerle eşgüdüm içerisinde alınacak ve kamuoyuna gerekli açıklamalar idaremiz tarafından yapılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir