Özel kanunla kurulmuş kamu çalışanlarının ücretleri -Kurul, üst kurul, kurum, enstitü, teşebbüs,…

  • Yazı boyutu
Özel kanunla kurulmuş kamu çalışanlarının ücretleri
  -Kurul, üst kurul, kurum, enstitü, teşebbüs,…

Özel kanunla kurulmuş kamu çalışanlarının ücretleri -Kurul, üst kurul, kurum, enstitü, teşebbüs, teşekkül, fon ve sair adlarla kurulmuş olan kamu kuruluşlarında çalışan personelin, 2012 ikinci 6 aylık dönemindeki ortalama ücret toplamı üst sınırı 7 bin 15 lira olarak tespit edildi

Kurul, üst kurul, kurum, enstitü, teşebbüs, teşekkül, fon ve sair adlarla kurulmuş olan bütün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin, 2012 yılının ikinci 6 aylık dönemindeki aylık ortalama ücret toplamı üst sınırı 7 bin 15 lira olarak tespit edildi.
     Bakanlar Kurulu'nun 8 Şubat 2002 tarihli ve 2002/3729 sayılı Kararnamenin Eki Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'ı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, özel kanunlarda kamu tüzel kişiliğini haiz olarak kurul, üst kurul, kurum, enstitü, teşebbüs, teşekkül, fon ve sair adlarla kurulmuş olan bütün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin, 2012 yılının ikinci 6 aylık dönemindeki ortama ücret toplamı üst sınırı 7 bin 15 lira olarak tespit edildi.
     Mevcut karar, onay veya diğer mevzuat uyarınca kapsama dahil personele yapılmakta olan ayni ve/veya nakdi ödeme unsurlarına yeni bir unsur ilave edilmemesi ve 2'nci maddede yer alan ortalama ücret toplamı üst sınırının aşılmaması kaydıyla 2012 yılının ikinci 6 aylık döneminde kapsama dahil personelin mali ve sosyal hakları, kurum içi hiyerarşik yapıların gerektirdiği ölçüde ve mevzuatı dahilinde yüzde 4 oranına kadar yetkili organlarca belirlenecek oranlarda artırılacak.
     Karar, 1 Temmuz 2012 tarihinden geçerli olmak üzere bugün itibariyle yürürlüğe girdi.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir