ÖYK Kararları -TKİ Genel Müdürlüğü'ne ait, Ankara'nın, Yenimahalle İlçesi'ndeki Turkuaz Vadisi…

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları
  -TKİ Genel Müdürlüğü'ne ait, Ankara'nın, Yenimahalle İlçesi'ndeki 
  Turkuaz Vadisi…

ÖYK Kararları -TKİ Genel Müdürlüğü'ne ait, Ankara'nın, Yenimahalle İlçesi'ndeki Turkuaz Vadisi Projesi'nde yer alan toplam 238 adet konutun özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Ankara'daki Turkuaz Vadisi Projesi'nde yer alan mülkiyeti Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Genel Müdürlüğü'ne ait, toplam 238 adet konutun özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi.
     ÖYK'nın konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, TKİ Genel Müdürlüğü'ne ait, Ankara'nın, Yenimahalle İlçesi, Yukarı Yurtçu Köyü sınırları içerisindeki Turkuaz Vadisi Projesinde yer alan toplam 238 adet konutun özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi. Söz konusu taşınmazlar satış yöntemi ile özelleştirilecek.
     Özelleştirme işlemleri tamamlanıncaya kadar söz konusu taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu taşınmazlardan doğan her türlü yükümlülükler ve işletilmelerinden elde edilecek gelirlerin TKİ Genel Müdürlüğü'ne bırakılacak.
     Özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde tamamlanacak.
     Öte yandan ÖYK, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye (TDİ) ait İzmir İli, Karşıyaka İlçesi'nde bulunan, Mavi Kule Apartmanı'ndaki taşınmazların özelleştirilmesine ilişkin, söz konusu taşınmazların, 11 milyon 800 bin lirası bedelle en yüksek teklifi veren Emin Umür'e ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Emin Umür'ün sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının idare lehine irat kaydedilmesine, 11 milyon 760 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Arif Abaş'a ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Arif Akbaş'ın sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptal edilmesine dair verilen kararı onayladı.
    
    
    

Bu haberi 90 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir