ÖYK kararları -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türk Arap Gübre AŞ'nin sermayesindeki Sümer Holding…

  • Yazı boyutu
ÖYK kararları 
  -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türk Arap Gübre AŞ'nin 
  sermayesindeki Sümer Holding…

ÖYK kararları -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türk Arap Gübre AŞ'nin sermayesindeki Sümer Holding AŞ'ye ait yüzde 20 oranındaki hissenin Toros Tarım San. ve Tic. AŞ'ye satılmasına karar verdi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Türk Arap Gübre AŞ'nin sermayesindeki Sümer Holding AŞ'ye ait yüzde 20 oranındaki hissenin Toros Tarım San. ve Tic. AŞ'ye satılmasını kararlaştırdı.
     Söz konusu ÖYK Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Türk Arap Gübre AŞ'nin sermayesindeki Sümer Holding AŞ'ye ait yüzde 20 oranında ve 44 bin 44 lira tutarındaki sermayeyi temsil eden hissenin, gerçekleştirilen ihale neticesinde Toros Tarım San. ve Tic. AŞ'ye 2 milyon 300 bin dolar bedelle satılmasına karar verildi.
     İlgili mevzuat gereği, Toros Tarım San. ve Tic. AŞ'nin hisse satış sözleşmesini imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatının irat kaydedilerek, hissenin Proje Yönetim Planlama Peyzaj Bilişim İnş. Turiz. San. ve Tic. Ltd. Şti'ne 2 milyon 250 bin dolar bedelle satılması, bu şirketin de ilgili yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatının irat kaydedilerek ihalenin iptal edilmesi kararlaştırıldı.
     ÖYK ayrıca, ihale şartnamesi hükümleri gereğince peşin esasına göre teklif veren isteklilerin/alıcıların, ödemelerini vadeye bırakmaları halinde, vadeye bırakılan meblağa, şartnamede belirtilen esaslara göre vade farkı uygulanmasına ve kesin teminat mektubu alınmasına, söz konusu satışa ilişkin Hisse Satış Sözleşmesi imzalanması ve devir işlemleri ile karar gereklerinin Sümer Holding AŞ tarafından yerine getirilmesine karar verdi.
    
     -İmar planı değişikliği-
    
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan diğer ÖYK Kararı'na göre de İzmir'deki bazı taşınmazların imar planı değişikliğine onay verildi.
     Buna göre, mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı toplam 44 bin 542 metrekarelik alandan oluşan İzmir'in Bayraklı ve Bornova ilçelerindeki parseller ile mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı ilgili parsele ve mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı toplam 90 bin 266 metrekarelik alandan oluşan İzmir'in Bornova ilçesindeki bazı parsellere ilişkin "II. ve III. Kentsel ve Bölgesel İş Merkezi (E:2.00; Hmax: 10 Kat), Park Alanı, Yol ve Trafo" kararı getirilmesine dair Kurulun ilgili kararı ile onaylanan imar planı değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazlar değerlendirildi.
     Değerlendirme sonucunda uygun görülen bazı itirazlar doğrultusunda yeniden düzenlenen 1/25.000 ve 1/5.000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir