ÖYK kararları -Kurul, bazı taşınmazları özelleştirme kapsam ve programına aldı, bazı mevzii…

  • Yazı boyutu
ÖYK kararları
  -Kurul, bazı taşınmazları özelleştirme kapsam ve 
  programına aldı, bazı mevzii…

ÖYK kararları -Kurul, bazı taşınmazları özelleştirme kapsam ve programına aldı, bazı mevzii imar planlarını da onayladı

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı taşınmazları özelleştirme kapsam ve programına aldı, bazı mevzii imar planlarını da onayladı.
     Söz konusu ÖYK kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) ilgili yazısına istinaden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü'ne ait Balıkesir ili, Merkez ilçesi, Gümüşçeşme Mahallesi, 7 bin 612 ada, 3 No'lu parsel içerisinde yer alan 3 bin 844,98 metrekarenin; Niğde ili, Bor ilçesi, Yeniyol Mahallesi, 249 ada, 1 No'lu parsel içerisinde yer alan 16 bin 25 metrekarenin; Denizli ili, Merkez ilçesi, Kirişhane Mahallesi, 657 ada, 11 No'lu parsel içerisinde yer alan 554 metrekare ile 4 bin 885 ada, 1 No'lu parsel içerisinde yer alan 2 bin 388,98 metrekarenin; Muş ili, Merkez ilçesi, Zafer Mahallesi, 158 ada, 1 No'lu parsel içerisinde yer alan 43 bin 259 metrekarenin; Siirt ili, Kurtalan ilçesi, Kıcıman Mahallesi, 158 ada, 149 No'lu parsel içerisinde yer alan 105 bin 647,34 metrekarenin; Kütahya ili, Merkez ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 590 ada, 20 No'lu parsel içerisinde yer alan 110 bin 235 metrekarenin 5793 sayılı Kanun'un 43'üncü maddesi çerçevesinde özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi.
     ÖYK ayrıca, söz konusu taşınmazların satış yöntemi ile özelleştirilmelerine, özelleştirme işlemleri tamamlanıncaya kadar söz konusu taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu taşınmazlardan doğan her türlü yükümlülükler ve işletilmelerinden elde edilecek gelirlerin TCDD Genel Müdürlüğü'ne bırakılmasına, özelleştirme işlemlerinin 2 yıl içerisinde tamamlanmasına karar verdi.
     Mülkiyeti Maliye hazinesine ait, Ankara ili, Çankaya ilçesi, Ayrancı Mahallesi'nde bulunan ve tapunun 7 bin 39 ada, 8 No'lu parselinde kayıtlı, bin 172 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınması da kararlaştırıldı.
    
     -İmar planı onayı-
    
     Kurul, mülkiyeti Sümer Holding AŞ adına kayıtlı Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Kuyulu köyü sınırları içinde bulunan 473 bin 605 metrekare yüzölçümlü 141 ada, 1 No'lu parsel ve Görgü köyü sınırlarında bulunan 290 bin 838 metrekare yüzölçümlü 151 ada 5 No'lu parsele yönelik "Sanayi ve Depolama Alanı (E: 1.00; Hmax: Teknolojinin Gerektirdiği Yükseklik); Yol ve Park Alanı" kararı getirilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca hazırlanan 1 paftadan oluşan 1/5.000 ölçekli mevzii imar planı ve 9 paftadan oluşan 1/1.000 ölçekli mevzii imar planının onaylanmasına da karar verdi.
     Onaylanan imar planlarının, Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için Yeşilyurt Belediye Başkanlığı'na gönderilmesi de kararlaştırıldı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir