ÖYK Kararları -Karayolları ve Maliye Hazinesine ait, Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde bulunan,…

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları
  -Karayolları ve Maliye Hazinesine ait, Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde 
  bulunan,…

ÖYK Kararları -Karayolları ve Maliye Hazinesine ait, Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde bulunan, toplam 117 bin 10 metrekare yüzölçümlü taşınmazların özelleştirme program ve kapsamına alınmasına karar verildi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde bulunan ve mülkiyeti Karayolları ile Maliye Hazinesinde olan, toplam 117 bin 10 metrekare yüzölçümlü taşınmazların özelleştirme program ve kapsamına alınmasına karar verdi.
     ÖYK'nın konuya ilişkin kararı ile imar değişikliğine ilişkin 5 kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait Ankara'nın Yenimahalle İlçesi, Varlık Mahalesi'nde bulunan 2 parsel, Akköprü Mahallesi'nde bulunan 3 parsel ile Maliye Hazinesine ait bir parsel olmak üzere toplam 117 bin 10 metrekare yüzölçümlü taşınmazların özelleştirme program ve kapsamına alınmasına karar verildi. Söz konusu taşınmazlar varlık satışı suretiyle özelleştirilecek.
     Özelleştirme işlemleri tamamlanıncaya kadar taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu taşınmazlardan doğan her türlü yükümlülükler ve işletilmesinden elde edilecek gelir Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bırakılacak. Özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde tamamlanacak.
     Bu arada ÖYK, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Tekirdağ-Marmara Ereğlisi-Yeniçiftlik, Bitlis-Tatvan-Karataş, Niğde-Merkez-Sarıköprü (493 ada 208 numaralı parsel), Niğde-Merkez-Sarıköprü (591 ada 9 numaralı parsel) ve Kocaeli-Başiskele-Yeniköy'deki imar planı değişikliklerini onayladı.
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir