ÖYK Kararları

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), özelleştirme kapsam ve programında bulunan Aydın, Kastamonu ve Adana'daki bazı taşınmazların imar değişikliği planlarını onayladı.


     ÖYK'nın konuya ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) adına kayıtlı Aydın merkez Orta Mahallesi sınırları içerisinde yer alan toplam yüzölçümü 15 bin 428 metrekare olan parsele "organize sanayi alanı" ve "yol" fonksiyonu, TEDAŞ adına kayıtlı Kastamonu merkez İnönü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan toplam yüzölçümü 7 bin 709,17 metrekare parselin de "ticaret alanı" olarak önerilmesine ilişkin nazım imar planı değişikliği onaylandı.
     Öte yandan, Adana'nın Sarıçam İlçesi, Suluca Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, özelleştirme kapsam ve programında bulunan 33 bin 809 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazın "geliştirme konut alanı" olarak imar planı değişikliği de ÖYK tarafından onaylandı.
    
    
    


Bu haberi 454 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir