ÖYK Kararları

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları

ÖYK Kararları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı imar planı değişikliklerini onayladı.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ÖYK kararlarına göre, mülkiyeti Sümer Holding AŞ adına kayıtlı Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Kuyulu Köyü sınırları içinde bulunan bazı parsellere ilişkin "Sanayi ve Depolama Alanı, Resmi Kurum Alanı, Yol ve Park Alanı" kararı getirilmesine ilişkin imar planı değişikliği onaylandı.
     İzmir'in Torbalı ilçesi Yazıbaşı Mahallesi'ndeki özelleştirme kapsam ve programındaki Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ mülkiyetinde bulunan, parsele Sanayi Alanı ve Yol kullanım kararı getirilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan, Kurul tarafından onaylanan, 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Mevzii İmar Planına ilişkin askı sürecinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Torbalı Belediye Başkanlığı'nca yapılaşma koşullarına yapılan itirazların kabulüne, diğer itirazların reddine, yapılan itirazlar sonucu yeniden düzenlenen 1/1000 ölçekli Mevzii İmar Planı'nın onaylanmasına karar verildi.
     Mülkiyeti özelleştirme kapsam ve programında bulunan Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) adına kayıtlı Aydın'ın Merkez ilçesi Orta Mahallesi'ndeki parsele "Organize Sanayi Alanı ve Yol fonksiyonu önerilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan, Kurul kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinin alan üzerindeki yapılara yönelik itirazlar neticesinde yeniden düzenlenmesine, ÖİB tarafından alan üzerindeki yapılar nedeniyle 6566 ada 5 nolu parselin ifrazı sonucu oluşan 6566 ada 6 nolu parsele "Organize Sanayi Alanı" ve "Yol" fonksiyonu önerilmesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği onaylandı.
     Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Tütün, Tütün Mamulleri Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ ve Maliye Hazinesi mülkiyetindeki Manisa'nın Merkez ilçesi Muradiye Mevkii 26 ada, 2 ve 3 nolu parsellere yönelik Kurul kararıyla onaylanan 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği sonucunda oluşturulan toplam 687 ada, 1 nolu ve 26 ada, 5 ve 6 nolu parsellere ilişkin "Ticaret Alanı, Gelişme Konut Alanı, Eğitim Tesisi Alanı, Dini Tesis Alanı, Kentsel Spor Alanı, Park ve Dinlenme Alanı, Yol" kullanım kararları getirilmesine ilişkin 1/5.000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği onaylandı.
     Özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait Ankara'nın Keçiören ilçesi Hasköy Mahallesi'ndeki 90721 ada 1 nolu parsele "Kentsel Servis Alanı ve Yol" fonksiyonu önerilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına karar verildi.
     Mülkiyeti Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye aitken Kurul kararıyla Malatya Valiliğine tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesine devrine karar verilen Malatya'nın Merkez ilçesi Dernek Mahallesi'nde bulunan taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına ve özelleştirme işlemlerinin 3 yıl içinde tamamlanmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir