ÖYK Kararları

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları

ÖYK Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK), iki gayrimenkul özelleştirme ihalesi ile iki imar planı değişikliğini onayladı.
     ÖYK'nın konuya ilişkin 4 kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     ÖYK, Gayrimenkul Anonim Şirketi'ne ait İzmir'in Menderes İlçesi, Cumaovası Köyü'nde bulunan taşınmazların "satış" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla yapılan ihale sonucunda, ihale komisyonunun verdiği kararı onayladı. Buna göre, söz konusu taşınmazlar 24 milyon 500 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Nevvar-Salih İşgören Vakfı'na ihale şartnamesi çerçevesinde satılacak.
     Vakfın sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve taşınmaz 24 milyon 100 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Vendas Ortak Girişim Grubu'na satılacak. Bu grupla da satış sözleşmesi imzalanamazsa taşınmaz 23 milyon 920 bin lira bedelle üçüncü teklif sahibi Egekar İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine satılacak.
     Edirne'nin Enez İlçesi, Gaziömerbey Mahallesi'nde bulunan 6 bin 48 metrekare yüzölçümlü gayrimenkul de 1 milyon 855 bin lira bedelle ihalede en yüksek teklifi veren Dursun Ali Karalı'ya satılacak. Söz konusu kişiyle sözleşme imzalanamaması durumunda gayrimenkul 1 milyon 800 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Emek Yapı Malzemeleri ve Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne, bu şirketle de sözleşme imzalanmaması durumunda 1 milyon 510 bin lira bedelle üçüncü teklifi veren S.O.S Grup Temizlik Komisyonculuk ve Bilgisayar Hizmetleri Turizm Gıda Tekstil Pazarlama Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'ne satılacak.
     ÖYK, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Samsun'un İlkadım İlçesi, İstasyon Mahallesi sınırları içinde bulunan 4 bin 442,02 metrekare yüzölçümlü parsel ile Kırıkkale'nin Yahşihan İlçesi, Merkez Mahallesi'nde yer alan 5 bin 368 metrekare yüzölçümlü parsele ilişkin imar planı değişikliklerini de onayladı.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir