ÖYK Kararları

  • Yazı boyutu
ÖYK Kararları

ÖYK Kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) bazı taşınmazların özelleştirilmesi ve satışına ilişkin kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Kurul, Elektrik Üretim AŞ'ye ait Kangal Termik Santrali ile santral tarafından kullanılan Elektrik Üretim AŞ ve Hazine'nin mülkiyetindeki taşınmazların, bazı ruhsatlar ve bu ruhsatların kapsadığı maden sahalarının özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, söz konusu taşınmazların "varlık satışı", maden sahalarının da "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirilmesine karar verdi.
     Kurul ayrıca özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanmasını kararlaştırdı.
     Öte yandan, mülkiyeti Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye (GAYRİMENKUL AŞ) ait Hatay-Altınözü ile Yayladağı'ndaki taşınmazlara yönelik, uygulama imar planı değişikliklerinin onaylanmasına karar verildi.
     Kurul, İstanbul-Beyoğlu'ndaki mülkiyeti Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ Genel Müdürlüğü'ne ait Salıpazarı Kruvaziyer Liman Alanı'na yönelik "kruvaziyer liman alanı", "rekreasyon alanı", "sosyo-kültürel tesis alanı", "yol" kararları getirilmesine ilişkin koruma amaçlı imar ve nazım planının onaylanmasını da kararlaştırdı.
     TC Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Mersin-Tarsus'taki taşınmazın 6 milyon 310 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Mahmut Ertürk-Harun Ayneci- Hamit Doğan ortak girişim grubuna satılması da karara bağlandı.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir