ÖYK kararları

  • Yazı boyutu
ÖYK kararları

ÖYK kararları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı taşınmazların özelleştirilme programına alınmasına, imar planı değişikliğine ve taşınmaz özelleştirmesine karar verdi.
     ÖYK, Gayrimenkul AŞ'ye (TEKEL) ait Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki 605 ada 1 nolu parseldeki 20 bin 19,91 metrekare yüzölçümlü taşınmazın kamu yararına kullanılması ve kullanım amacının tapu siciline şerh edilmesi kaydıyla bedelsiz olarak Maliye Hazinesine devredilmesine ilişkin ilgili madde iptal edilerek, özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi. Taşınmaz, satış yöntemiyle özelleştirilecek ve satış varlık satışı suretiyle 31 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanacak.
     Mülkiyeti özelleştirme kapsam ve programında bulunan Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye (Gayrimenkul AŞ) ait toplam yüzölçümleri 31 bin 440 metrekare olan İzmir'in Menemen ilçesi Kazımpaşa Mahallesi'ndeki 213 ada 7 nolu parselle Esatpaşa Mahallesi sınırları içinde yer alan 415 ada 4 nolu parsele ilişkin, "Konut Dışı Çalışma ve Sanayi Alanı", "Park" ve "Yol" fonksiyonu önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan, İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Değişikliği, Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına, kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Menemen Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine karar verildi.
     Mülkiyeti özelleştirme kapsam ve programında bulunan Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri AŞ'ye (Gayrimenkul AŞ) ait İzmir'in Menemen ilçesi Ahıhıdır Mahallesi'ndeki 2 bin 510 metrekare yüzölçüme sahip 427 ada 27 parsel numaralı taşınmaza yönelik, Ticaret Alanı ve Yol fonksiyonu önerilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan, Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına, onaylanan imar planlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Menemen Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine karar verildi.
     Maliye Hazinesi adına kayıtlı iken Kurul kararıyla özelleştirme kapsam ve programına alınan Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Gökçehöyük Mahallesi'ndeki 115.970 ada, 67 nolu parselde bulunan 536 bin 84,28 metrekare yüzölçümlü tarlanın 7 milyon 5 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Rubil Gökdemir'e satışı onaylandı.
     Gölbaşı Özel Çevre Düzeni Revizyon Planı sınırları dahilinde Mutlak Tarım Alanı ve Hassas B Zonu özelliği bulunan taşınmazın belirtilen özellikleri korunmak şartıyla devredilmesine, karar çerçevesinde satış sözleşmesi imzalanması ve karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında İdarenin yetkili kılınmasına karar verildi.
     Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı iken Kurul kararı ile özelleştirme kapsam ve programına alınan Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde 15 bin metrekare yüzölçümlü 93 ada, 38 nolu parsele yönelik Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı kararı getirilmesine ilişkin ÖİB tarafından hazırlanan nazım imar planı değişikliği ve uygulama imar planı değişikliğinin onaylanmasına, onaylanan imar planlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için Doğanşehir Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir