ÖYK kararları -Elektrik Üretim AŞ'ye ait Engil, Erciş, Hoşap, Koçköprü, Kısık, Göksu, Bozkır,…

  • Yazı boyutu
ÖYK kararları 
  -Elektrik Üretim AŞ'ye ait Engil, Erciş, Hoşap, 
  Koçköprü, Kısık, Göksu, Bozkır,…

ÖYK kararları -Elektrik Üretim AŞ'ye ait Engil, Erciş, Hoşap, Koçköprü, Kısık, Göksu, Bozkır, Ermenek, Hasanlar, Ladik-Büyükkızoğlu, Durucasu, Arpaçay-Telek, Kiti ve Berdan HES'lerin işletme haklarının devrine ilişkin ÖYK kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Elektrik Üretim AŞ'ye ait Engil, Erciş, Hoşap, Koçköprü, Kısık, Göksu, Bozkır, Ermenek, Hasanlar, Ladik-Büyükkızoğlu, Durucasu, Arpaçay-Telek, Kiti ve Berdan hidroelektrik santrallerinin (HES) işletme haklarının devrine ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Kararla, Engil, Erciş ve Hoşap hidroelektrik santrallerinin işletme hakkı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca yapılan ihalede 11 milyon 50 bin dolarla en yüksek teklifi veren Tahiroğulları Petrol Ürünleri Nakliyat İnşaat Otomotiv ve Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd Şti'ne devredilecek.
     Koçköprü HES'in işletme hakkı, ihalede 12 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Tahiroğulları Petrol Ürünleri Nakliyat İnşaat Otomotiv ve Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ne devredilecek.
     Kısık HES'in işletme hakkı, 27 milyon 150 bin dolarla en yüksek teklifi veren Kılıç Enerji Üretim AŞ'ye devredilecek.
     GÖKSU HES'in işletme hakkı, 57 milyon 500 bin dolarla en yüksek teklifi veren Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama AŞ'ye devredilecek.
     Bozkır ve Ermenek HES'in işletme hakkı, 1 milyon 990 bin dolarla en yüksek teklifi veren Özbey Hijyenik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devredilecek.
     Hasanlar HES'in işletme hakkı, 30 milyon 850 bin dolarla en yüksek teklifi veren Batıçim Enerji Elektrik Üretim AŞ'ye devredilecek.
     Ladik-Büyükkızoğlu ve Durucasu HES'lerinin işletme hakkı, 2 milyon 760 bin dolarla en yüksek teklifi veren Met Enerji Üretim İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devredilecek.
     Arpaçay-Telek ve Kiti HES'lerinin işletme hakkı, 3 milyon 10 bin dolarla en yüksek teklifi veren Metaltek Metalurji Kimya Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ye devredilecek.
     Berdan HES'in işletme hakkı da 47 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ'ye devredilecek.
     Şirketlerin, sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, yatırdıkları teminatları İdare lehine irat kaydedilecek ve söz konusu HES'ler, ihaledeki diğer en yüksek teklif sahiplerine verilecek.
    
    
    

Bu haberi 273 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir