Oyak Yatırım Hazine Müdürü Mustafa Akyol: -"Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6'nın altına…

  • Yazı boyutu
Oyak Yatırım Hazine Müdürü Mustafa Akyol:
  -"Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6'nın altına…

Oyak Yatırım Hazine Müdürü Mustafa Akyol: -"Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6'nın altına inebilir. Ancak bu seviyeler kalıcı olmayabilir"

Oyak Yatırım Hazine Müdürü Mustafa Akyol, gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 6'nın altına inebileceğini, ancak bu seviyelerin kalıcı olamayacağını belirtti.
     Hazine'nin bugün gerçekleştirdiği ihalenin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akyol, Noel tatili nedeniyle piyasada ciddi bir işlem hacminin olmadığını ifade etti.
     "Buna ilk tepkinin Hazine ihalesi ile olacağı belliydi" diyen Akyol, Hazine ihalelerine yerli ve yabancı yatırımcılardan büyük ilgi olduğuna, yerli yatırımcılardan 7,5 kat, yabancı yatırımcılardan 3,5 kat talep geldiğini vurguladı.
     Akyol, Aralık ayı ortasından bu yana gösterge tahvilin bileşik faizinde başlayan harekete işaret ederek, yüzde 6,40 seviyesine kadar hareketin normal düzeltme hareketi olduğunu belirtti.
     Gösterge tahvilin bileşik faizinin 6,10 seviyesini teyit ettiğini belirten Akyol, "Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6'nın altına inebilir. Ancak bu seviyeler kalıcı olmayabilir" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir